karımı başka erkekle hayal ediyorum bu normal mi?


Kocam beni başka bir erkekle sevişirken hayal ediyor bu normal mi?

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte cinselliğe dair uç duygu ve düşünceleri daha sık duyar hale geldik.İnsanlar gerçek hayatta tatmin etmeleri çok zor,hatta imkansız olan ekstrem fantezilerini internet ortamında,facebook gibi sosyal medya platformlarında chat (sohbet)yaparak tatmin etmeye çalışıyorlar.

Bu tür uç (sapkınlık demiyorum) fantezilerden birisi de erkekler arasında daha yaygın görülen;Karısını başkasıyla sevişirken hayal etme fantezisidir

İlişki koçluğu yaptığım evli bir çiftte istediğim gelişimi bir türlü göremeyince kadın ve erkeğe ayrı günlere randevu verip koçluk yapmıştım.İkinci senasın sonunda erkeğin nihayet rahatlayıp bana açılması ile ilerleyememe nedenini anlayabilmiştim...

Erkek,karısını sürekli başka erkeklerle seks yaparken hayal etmekten zevk alıyordu.Bu zevkini internet ortamında başka erkeklerle karısı hakkında sohbet ederek gideriyor,bu konuşmalar esnasında masturbasyon yaparak orgazm oluyordu.Orgazm sonrası ise eşine karşı vicdan azabı ve suçluluk duyguları ile yaklaşıyor,karısıyla sağlıklı bir cinsel hayat sürdüremiyordu.

Bu gerçek nedeni öğrendikten sonra,her ikisininde cinsel hayatlarında mutlu olmalarını sağlayacak doğru adımları atabilmiştik.


Bir erkek neden eşini başka erkeklerle sevişirken hayal edip bundan tahrik olur?

Öncelikle belirtmeliyim ki bu bir yargılama yazısı değil..Çiftlerin birlikte karar verdikleri,yapmaktan zevk adlıkarı yasal olarak suç olmayan her türlü fantezi normal bence.Ancak bir tarafın haberi olmadan onun hakkında konuşmak,resim ve görüntülerini başka insanlara izletmek ise bir fantezi değil,üzerinde ciddi olarak düşünülmesi gereken bir sorun.

Yapılan bilimsel çalışmalar, eşi başka erkekle düşünme dürtüsünün kaynağında yatan esas nedenin bastırılmış veya yeterince güçlü olmayan eşcinsel eğilimler olabileceğini gösteriyor.Eşinin başka erkeklerle seks yaptığını hayal ederek tatmin olmak,çoğu zaman erkeğin kendisinin de farkında olmadığı bir eşcinsel eğilim olabilir(kesin olmamakla birlikte).

Bu nedenin dışında karısının başka bir erkekle sevişmesini istemek aşağıdaki sebeplerden de kaynaklanabilir;

-Yetersizlik hissi ve aşağılık kompleksi

-Ereksiyon(sertleşme)sorunları

-Erken boşalma

-Eşe karşı duyulan aşırı sevgi veya nefret

Tavsiyem;İlişkinizin sağlığı için eşinizle konuşup,kabul etmesi halinde güvenilir ortamlarda bu fantezinizi yaşayın.Eşiniz kabul etmez ise,kişiliğine saygılı davranıp,onun hakkında paylaşımlarda bulunmayın.Eğer tek başınıza sorunun üstesinden gelemiyorsanız,doğru adımları atmanıza yardımcı olabilecek profesyonel bir destek alın.

Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top