yatakta başka birini düşünmek aldatmak mıdır?


Sevişirken başka birini düşünmek aldatmak mıdır?

İnsanın bazen kendine bile itiraf etmekte zorlandığı,aklına geldikçe huzursuz olduğu konular vardır...Seks esnasında başka bir erkeği düşünmekte bu konular arasında sayılabilir.Yapılan araştırmalar her üç kadından birinin seks yaparken başka bir erkeği hayal ettiğini,o zaman daha kolay orgazm olduğunu gösteriyor.

Konunun önemli yanı ise,ilişki sırasında başka bir erkeği düşünen kadınların  %70’i orgazm olduktan sonra düşündüklerinden dolayı üzüntü ve utanç duyuyor.Sevgilisine ve kocasına karşı suçluluk duyan,vicdan azabı çeken kadın,bir sonraki sevişmesinde böyle şeyler düşünmemek için kendini zorluyor ve sekse konsantre olamıyor.Özetle,masum bir hayal ile başlayan fantezi eşini seven bir kadın için tam bir kabusa dönüşebiliyor.

Bu yazımızda önce;''kadınlar neden başka bir erkeği düşünür ?'' Sorusunun cevabını arayacağız.Ardından,bu sorunu nasıl atlatabileceğimize dair önerilerimizi sıralayacağız.

Kadın neden sevişirken başkasını düşünür?

-Eş veya sevgili (yazının ilerleyen bölümlerinde eş veyasevgili için kısaca partner terimini kullanacağız) ile seks hayatının monotonlaşması.

-Partnerin  yatak performansında azalma.

-Partnere olan sevginin azalması.

-Partnerin itici gelmeye başlaması.

-Partnerin sevgisinde ve ilgisinde azalma olduğunu düşünmek

-Partnere itici gelmeye başladığımızı düşünmek

-İnternet ve sosyal medya nedeniyle artan flörtöz ilişkiler.

-Heyecan arayışı.

-Başka birisine ilgi duymak/aşık olmak.

-Psikolojik sorunlar(bipolar,kişilik bozukluğu,seks bağımlılığı v.d)

Yatakta başka birini düşünmek konusunda insanlar ikiye ayrılmış durumdalar.Konuya maneviyat temelinde yaklaşan insanlar;bunun bir aldatma olduğunu,asla kabul edilemeyeceğini,bu düşünceler oluşmaya başladığı anda ilişkinin bitirilmesi gerektiğini söylerken,konuya sosyal-psikolojik açıdan yaklaşanlar;Bunun normal bir şey olduğunu,her insanın heyecana ve kışkırtılmaya ihtiyacı olduğunu,ilişkilerin her zaman aynı çizgide gidemeyeceğini iddia etmekteler.

Peki hangisi doğru?

Bence ikisi de doğru .Lakin, ikisi de eksik! J Ne demek istediğimi kısaca açıklayayım;İnsanı sadece maneviyat  temelinden ele alıp,siyah veya beyaz arasında bir seçime zorlamak biraz acımasızlık...Konuya maneviyat açısından bakan uzmanlara şu soruları sormak isterim;Bir insan eşini çok sevdiği halde,yatakta başkasını düşündü diye,o güzelim ilişkiyi hemen bitirmeli mi? Kolay mı bir ilişkiyi bitirip,yeni bir ilişkiye başlamak?İlişkiyi bitirmekle sorun çözülüyor mu?

İlişkiye sosyal-psikolojik açıdan yaklaşan uzmanların gözden kaçırdığı nokta ise bence şu;tamam...Başkasını düşünmek heyecanı yakalamak,mutlu olmak,bu heyecanı ve mutluluğu ilişkiye yansıtmak güzel de,nereye kadar böyle devam edilecek? Hep heyecanı yakalamak uğruna partnerimizi değersizleştirmeyi mi seçeceğiz?Kendi mutluluğumuz için bencillik yapıp,karşımızdaki insanı incitmiş olmuyor muyuz?

Başka bir yol daha var!

Ülkemizde maalesef taraf olmayan bertaraf oluyor.Mutlaka bir görüşü benimsemeli ve savunmalısınız! Oysa,insani ve bilimsel açıdan farklı görüşleri değerlendirip sentezlemek ,akla en yatkın olanı.Bu sentezlemeye uygun olarak,yatakta başkasını düşünen bir kadına önerilerim ise şunlar;

-Nedeni net olarak tanımlayın : Yatakta başkasını düşündüren sorunlar neler? Yukarıda saydığımız ve orada yer almayan bir neden mi? Bu tanımlamayı yapmak,gidilecek yolun haritasını da çizmek aslında...Psikolojik nedenler dışında(bu konuda psikiyatrist desteği alınmalı)diğer tüm nedenler için tek başınıza veya partnerinizle birlikte yapabileceğiniz şeyler var.Her başlık için yapılabilecekleri buraya yazsam,çok uzun bir yazı olur ve sıkılırsınız.O nedenle,en çok görülen yatakta başkasını hayal etme nedenlerine dair birkaç önerimi sıralayacağım;

1-Seks hayatının monotonlaşması;Belirli bir olgunluğa erişen her ilişkinin sorunudur monotonlaşma...Bu yükü tek başınıza üstünüze almayın!Sonrasında gereksiz yere suçluluk ve utanç duyuyorsunuz zaten...Partnerinizle durumu açıkça konuşun.Ona olan sevginizi vurgulayarak,bu monotonluğu aşmak için yardımını isteyin.Böyle bir konuşma sonrasında,şaşırtıcı şekilde,erkeklerinde büyük kısmı içlerini döküyorlar.Aslında,iki tarafta aynışeyleri düşünüyor ama kimse cesaret edip adım atamıyor.İlk adımı atan siz olun!Kendinizden ve sevginizden gelen güç, özgüveniniz olsun bu konuşma için.

2-Heyecan arayışı ;Onu aldatmadan masum heyecanlar yaşıyor ve zihinsel bir tatmin yakalıyorsunuz...Peki, bu heyecana neden partnerinizi ortak etmiyorsunuz? Belki daha da heyecanlı bir şeyler çıkacak ortaya!Mesela,ufak seks oyuncakları,erotik veya pornografik fanteziler ardı ardına gelecek.Partnerinizi dahil ettiğiniz bir heyecan arayışında suçluluk duymayacak ve vicdan muhasebesi yapmayacaksınız üstelik.Ufak bir ipucu da vereyim;Bir flimin son gece seansına birlikte gidip,kuytu bir yerde oturup film izlerken ufak yaramazlıklar yapmak,zevk,korku ve heyecan üçlemesini aynı anda yaşamak! Dediğim gibi,sadece bir öneri...Siz heyecanı partnerinizle yaşamak isteyin yeter ki...Bir sürü alternatif bulunur.

3-Başkasına ilgi duymak/aşık olmak;Bu konuda maneviyatçı düşünenlere katılıyorum...Eğer partneriniz beyninizde bitmiş ise,kendinize ve ona saygılı olun.Başka birine aşık olarak,partnerinizle sevişmeye devam etmek,kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden birisi.İlişkinizi bitirmeniz en doğru yol olacaktır.

4-Partnerin fiziksel olarak itici gelmeye başlaması;Bu sorun,başkalarına ilgi duymakla karıştırılmamalıdır.Bu başlıkta kastedilen;Partner fiziksel bir nedenle itici gelir ancak,ona sevgimiz ve aşkımız devam eder.Fiziksel nedenler genelde,

-saç dökülmesi,

-kilo almak(göbek v.b oluşumlar)

-penis boyu ve ilişki süresi

-hastalık veya kaza sonucu oluşan bedensel kusurlar ve rahatsızlıklar(örneğin ameliyat izi,ağız kokusu,cilt hastalıkları v.d)

Bir ilişkide,fiziksel nedenlerle başka birini düşünmek biraz kolaycılık gibi geliyor bana.Çünkü,çoğu fiziksel defektler,sizin ve partnerinizin ortak çabası ile ortadan kaldırılabilir.Yeter ki siz isteyin,partnerinizle konuşun ve onu güzel cümlelerle ikna edin.

Az önce yazdığım gibi,çok neden ve çok çözüm var.Sadece popüler olan’ yatakta başka erkeği düşünme’ nedenlerini ele aldım...

Özetle,ne kendinizi suçlayın, ne de kolaycılığa kaçıp bu durumu devam ettirin...Altından kalkamayacağınızı düşündüğünüz noktada profesyonel destek alın.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top