Zayıflama haplarının sağlığa zararları nelerdir?


Bitkisel zayıflama hapları işe yarıyor mu?

Tüm dünyada kullanımı giderek artan, bitkisel ve doğal olduğu iddia edilen zayıflama ürünleri sağlığı ciddi anlamda tehdit ediyor,hatta ölümlere neden oluyor...Amerika Hastalıkları Önleme ve Kontrol Etme Merkezi (U.S Center for Disease Control and Prevention) zayıflatıcı ürünlerin yan etkilerine dair geniş kapsamlı bir çalışma yaptı.

Bu çalışmanın sonuçları da gösteriyor ki,bilinçsiz ve kontrolsüz kullanılan zayıflama ilaçları bir sürü sağlık sorununu beraberinde getiriyor...

İşte o çalışmanın sonuçlarından bazıları;


*Amerika’da her yıl yaklaşık 23.000 kişi zayıflama ürünlerinin yan etkileri nedeniyle acil servislere başvuruyor.

*Acil servise veya bir hekime başvurmadan zayıflatıcı ürünlerin neden olduğu hastalıklar yaşayan insanların çok daha fazla olduğu düşünülüyor.

*Kilo verdirici ürünlerin büyük kısmı kalp sağlığını direkt etkiliyor.

*Zayıflama ürünlerinin doktor onayı ve tavsiyesi olmadan kullanımı %90.

Sağlığı olumsuz etkileyen zayıflama hapları ve diğer tüm formları(şurup,likit,toz,iğne,suda eriyen tablet,kapsül) genel olarak şu vitaminler ve mineralleri içeriyorlar;

*B6,Beta Karoten,A Vitamini,E Vitamini

İlk bakışta,vitamin içerdiği için sağlığa zararlı olamayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Çünkü,yukarıda yer alan vitamin türleri doktor reçetesi olmadan kullanıldığında bazı sağlık sorunlarına neden oluyorlar.

Diğer yandan,insanı tok tutmak için zayıflama haplarına katılan çoğu katkı maddesi ilaç üretim standartlarına sahip hijyenik ortamlarda üretilmiyorlar.Hatta önemli bir kısmı ‘’merdiven altı’’ diye tabir edilen yerlerde sağlıksız koşullarda imal ediliyorlar.

Yapılan hiçbir klinik çalışma,reçetesiz satılan bitkisel zayıflama haplarının kilo verdirici özelliği olduğunu kanıtlamamıştır.Çoğu popüler uluslararası marka da bu gruba dahildir.

Bu nedenle;

*Doktor tavsiyesi ve onayı olmadan zayıflama ürünleri kullanmayın.

*İnternet sitelerinde,forumlarda yer alan yorumlara ve reklamlara aldanmayın.

*Doğrudan satış ismiyle televizyonda yapılan hiçbir ilacı satın almayın.

*’’Bakanlık onaylı’’ aldatmacasına kanmayın.Çoğu ürün,bitkisel olduğu iddia edilerek Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onayı ile satılmaktadır.Oysa bünyeye alınan ve ilaç etkisi gösteren tüm ürünler Sağlık Bakanlığı onayı ile satılmalıdır.

*Arkadaş,akraba,eş-dost tavsiyesi ile zayıflama hapı kullanmayın.

*Kilo vermek için bir diyetisyene başvurun ve verdiği diyet programını uygulayın.

*Egzersiz ve diyet yapmadan kolay yoldan kilo verilemeyeceğini,verilse dahi kolayca geri alınacağını unutmayın.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top