bölgesel zayıflama


Kadınlığın en büyük simgeleri yuvarlak hatlardır kuşkusuz. Ama bu yuvarlak hatlar spor yapılmadığı ve dikkat edilmediği takdirde bölgesel kabuslara dönüşebiliyor.Yani bölgesel yağlanma olarak karşımıza çıkıyor.

Bölgesel olarak vücuda yerleşen bu yağ ve kilolardan kurtulmak mümkün mü?

Üzgünüm ama bölgesel zayıflama pek mümkün değil… Bununla ilgili güzel bir benzetme; ‘’büyük bir elma kilo verince küçük bir elma olacaktır.’’ Bu da genetik faktörleri değiştiremeyeceğimiz anlamına geliyor.Bölgesel olarak zayıflama diye bir şey yok maalesef.

Bölgesel zayıflama konusunda yapılan reklamlarda gerçeği yansıtmıyor.Çoğu saygın bilimsel otorite,bölgesel zayıflamanın mümkün olmadığını,Zayıflamanın bütünsel bir aktivite gerektirdiğini üzerine basa basa söylüyor.

Bölgesel zayıflama vücudun doğasına aykırı bir şey.Neden mi? Çünkü vücut,aldığından daha çok kaloriye gereksinim duyduğunda deposundaki yağları kalori için kullanır,yani enerjiye dönüştürür.Zaten zayıflama dediğimiz şey de bu dur.Ancak vücut şunu yapmaz;’Biraz enerjiye ihtiyacım var,bu enerjiyi almak için göbek bölgesindekileri değil de,basen bölgesindeki yağları kullanayım’’ Beyin böyle spesifik bir direktif vermeyeceği için,bölgesel zayıflama da mümkün değildir.

 Peki o kas grubunu çalıştırmak fayda sağlar mı?

 Görünümünde bir nebze farklılık olacaktır(sıkılaşması,düzleşmesi vb.) ama yine de tümüyle bir değişiklik olmayacaktır.Bu yüzden bölgesel olarak zayıflamak bir hayalden öteye gidememekte.

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için;

-Porsiyonlarınızı küçültün.

-Hafif bir işiniz var ise,1500 kalori,aktif ve ayakta bir işiniz var ise 2500 kaloriden fazla almayın.

-Sebze ağırlıklı beslenin,et ve balık türlerini ızgara olarak tüketin.

-Yağlı yiyeceklerden ve fast food türü yiyeceklerden uzak durun.

-İşlenmiş şeker ve tatlı tüketmeyin,tatlı ihtiyacınızı doğal yollardan yeteri kadar karşılayın.

-Düzenli olarak spor ve egzersiz yapın.

Hızlı zayıflama isteğinizi istismar eden,yanıltıcı tanıtım ve kampanyalara inanmayın.Diyet ve sporu kilo vermek için değil,bir yaşam tarzı olarak  hayatınıza dahil edin.

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top