hızlı kilo vermek için 7 altın kural !


Hızlı kilo verme

Her kadının en büyük hayalidir hızlı kilo vermek...Hatta, 'gece yatsam,sabah incecik kalksam' diye iç geçirdiğimiz bile oluyor değil mi?:) 

Hızlı zayıflamak için neler yapmalı ? 

Hızlı kilo vermek için yapmamız gereken bazı temel kurallar var.İşte hızlı zayıflamanın 7 altın kuralı:

1-Her üç saatte bir yemek yiyin;

Bu şekilde metabolizmanızı hızlandırırsınız.Peki,neden üç saat?Gıda ile elde edilen enerji 3 saat için yeterlidir.Üç saat geçtikten sonra,beyin vücuda açlık sinyalleri gönderir.Vücut,yağ deposundan bu açlık isteğini karşılamak için harekete geçer.Bir sonraki öğünde ise,depodan harcadığı yağı yerine koyma eğilimi gösteririz ve bu durum daha çok yememize neden olur.Üç saatte bir azaltılmış öğünler yer isek,vücuda istediği enerjiyi yediğimiz öğünden vermiş oluruz.Herhangi bir stok yağ kullanımı olmadığı için de ,beyin bizi daha çok yemeye teşvik etmez.Tüm diyet programları için geçerli olan ve  asla unutmamız gereken kural; Beyin,sürekli depolama eğilimindedir. Direncini korumak ve hayatta kalmak dürtüsü ile hareket eder.Amacımız,beyni bu depolama eğiliminden çıkartıp,alınanı yakmaya teşvik etmek.Konunun özü bu !

2-Protein alımını artırın;

Proteinler kaslarımızın temel besinidir.Protein alımını artırmamız,yağ dokusundan bağımsız olarak kaslarımızı güçlendirecek ve dayanıklılığını artıracaktır.Diğer yandan artan protein alımı ile birlikte,beyin kas gelişimini teşvik edici uyaranlar gönderecektir.Amacınız kas dokusunu eritmeden,depodaki hızlı yağı yakmaksa,kesinlikle protein alımınızı,uzman bir hekim yönlendirmesiyle artırmalısınız.


3-Karbonhidrat alımını azaltın.Özellikle hızlı tüketilenleri;

Her türlü karbonhidrat alımını azaltmalısınız!Özellikle,yüksek glisemik indekse sahip(vücudun hızla tüketip,tekrar açlık sinyali gönderdiği)  karbonhidratlarla acilen vedalaşmanız gerekiyor.İşte onlardan bir kaçı;  Beyaz Pirinç,beyaz un,mısır,patates,tatlı,börek,çörek, pasta.

Bunların yerine,düşük glisemik indekse sahip,deyim yerindeyse bedeni ve beyni biraz daha fazla oyalayan karbonhidrat türlerini tercih edebilirsiniz.Kahverengi pirinç,yulaf,kepekli buğday unu bu gruba örnek olabilir.

Hızlı yağ yakma kuralını tekrar hatırlayalım;Depodakini yak,yerine yenisini koyma !

4- Daha fazla lifli gıda yiyin;

Lifli gıdaların temel işlevi,sindirim süresini uzatmaktır.Lifli gıda tükettiğinizde,sindirim süresi uzar ve beyin daha geç açlık sinyali gönderir.


5-Su tüketimini artırın;

Günde 3 litre su tüketin.Metabolizmanız hızlanacaktır.Özellikle,yemeklerden 20 dk öncesine kadar içilen su,hem sindirim hem de tokluk hissi sağlaması açısından önemli.

6-Düzenli egzersiz yapın

Haftada üç kez evde veya spor salonunda düzenli egzersiz yapın.Spor konusunda dikkat etmeniz gereken konu;Haftada 150-200 dakika spor yapmanız.Yani günlük 25- 30 dakika yeterli.


7-Son kural;

Eğer depodaki yağı hızlı yakmak istiyorsanız,yukarıdaki 6 kuralın hepsini bir arada uygulamanız gerekiyor.Birini bile ihmal ederseniz bu önerilerin hiç bir yararı olmuyor. J

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top