kalça sıkılaştırma önerileri


Dişiliğin simgesi olan yuvarlak hatlar, yağlanınca ve kilo alınca hiç de güzel görünmüyor maalesef. Hayatınızda birkaç değişiklik yaparak kalçanızı şekle sokabilirsiniz…

Tükettiğiniz yiyeceklerin protein yönünden zengin olmasına dikkat edin. Börek, kurabiye tarzı karbonhidratları tüketmeyin veya akşamüzeri bunları yemeyi kesin.Yemeklere mutlaka çorba veya salata ile başlayın.

Hayatınızdan çıkarın demiyoruz ancak minimuma inmesi gereken zararlılar;

·       Kola,gazoz gibi asitli ve şekerli içecekler

·       Tuz ve şeker

·       Kızartma ve aşırı yağlı yiyecekler

Bunları tüketmeyi azaltıp bol su içtiğinizde değişimin başladığını göreceksiniz. Bütün bunları kalçanız için değil, önce kendi sağlığınız için hayatınızdan çıkarmanız gerektiğini hatırlayın.

Kalça  sıkılaştırmak için kullanılan teknikleri, fitness videoları sayfamızda görebilirsiniz. Bütün bunların haricinde kullanacağınız bir diğer yöntem ise‘’soğuk duş’’ tekniği. Saatlerce soğuk duşun altında durmanıza gerek yok. Ilık duşun ardından bacak ve kalçaya uygulayacağınız soğuk su, kan akışını hızlandırarak sıkılaşmasını sağlıyor.

Ayrıca kalçalar için tercih edeceğiniz sporlar; koşu, yürüyüş, paten, bisiklet olabilir. Eğer merakınız varsa Latin dansları da kalçaları çok güzel şekle sokuyor. Hem eğlenceli hem de çok yağ yakmasını sağlıyor. 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top