keyifli bir masaj için 10 öneri


Yaptırdığınız masajın maksimum rahatlamayı sağlaması için yapmanız gereken 10 şey var.Bunları yapmanız aynı zamanda hem sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak,hem de masaj yapan insan(masör veya masöz) bu yaptıklarınızdan etkilenip,sizi rahatlatmak için ekstra çaba harcayacak.İşte keyifli masaj için yapılması gerekenler;

1-Masör veya masöz,hangisi ? Kendinizi nasıl rahat hissedecekseniz öyle davranın.Bir bayanın masaj yapması sizin için daha huzur verici olabilir.Diğer taraftan,karşı cinsin güçlü elleriyle bedeninizde dolaşması da güzel bir duygu olabilir.Bu konuda ön yargılı olmayın ve suçluluk hissetmeyin.

2-Temiz gidin ; Hiçbir masör ve masöz kirli bir bedene masaj yapmak istemez.Belki görevi gereği bu konuda size bir şey demez ama,performansı düşer,motivasyonu bozulur.Masaja gitmeden en fazla 1 saat önce güzel bir duş alın.Duş sayesinde gevşeyen kaslarınız,masajdan alacağını verimi de artıracaktır.

3-Masaj randevunuza sadık olun;Masaj randevunuzdan 5 dakika önce orada olmanız gerekli.Maalesef masaj randevularını önemsemeyen ve geç kalan bir toplumuz.Geç kaldığınız bir masaj randevusu,gerilmenize neden olur.Aynı şekilde masaj yapan insan da bu durumdan hoşnut olmaz ve gergin olur.İki gerginden bir gevşeme çıkmaz J

4-Rahat olun; Masaj anında bedeninizin büyük kısmının açıkta olmasını kafanıza takmayın.Masaj yapan kadın veya erkeğin işi sizi masajla rahatlatmaktır.Bir jinekoloğa gittiğinizde nasıl sorun yapmıyorsanız,aynı şeyi masaj anı içinde düşünün.Unutmayın,herkes işini yapıyor.

5-Duyarlı davranın ; Masaj yapan insan o işin eğitimini aldı ve masaj yaparak hayatını kazanıyor.Sizin nasıl bir işiniz var ise,onunda işi,bedenlere dokunup rahatlatmak.Asla işinden fazlasını talep etmeyin.

6-Açık olun; O an sizin için ayrıldı ve her şey size özel.Masaj esnasında rahatladığınız bölgeleri,acı çektiğiniz bölgeleri ,fazladan masaj yapılmasını istediğiniz bölgeleri masaj yapana açıkça söyleyin.Bu tarzınız hem aranızdaki iletişimi artıracaktır,hem de masaj seansından daha fazla keyif almanıza neden olacaktır.

7-Dürüst olun ; Masör ya da masöz işinin uzmanı ama,sizin alerjik durumunuzu,sağlık sorunlarınızı v.b konuları bilemez.Masajda bitkisel yağlar ve kremlerin kullanıldığını,kokulu esansların olduğunu unutmayın.Ayrıca,bazı bedensel sorunlar için masaj tehlikeli olabilir(ortopedik rahatsızlıklar).Bu durumdan masörünüzü haberdar edin.

8-Masaj anında ne çok konuşun ne de suskun kalın; Sürekli konu açan,sohbet eden bir halde olmanız,sizin ve masaj yapan insanın konsantrasyonunu bozacaktır.İşini iyi yapması için ona fırsat verin.Sorduğu sorulara yanıtlar verin,ortamı sıcak tutun ama sürekli konuşmayla geçen bir masaj olmasına izin vermeyin.

9-Odayı çok meşgul etmeyin ; Masaj seansınız bitti ve giyinip çıkmanız gerek.Sizden sonra randevusu olan insanları da düşünerek,makul bir sürede giyinin ve odayı boşaltın.Bu davranışınız masaj yapan insanda iyi bir izlenim bırakmanıza neden olur aynı zamanda.

10-Bahşiş verin ; Eğer aldığınız hizmetten memnun kaldıysanız,tip box ı boş bırakmayın.Vereceğiniz miktar önemli değil, ama bu bahşiş; Bir sonraki seansta daha da özenli bir masaj almanıza katkı sağlayacaktır.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top