spor yapmaya nasıl zaman yaratırım ?


              Düzenli spor için zaman ayırmak zor olabilir.Spora zamanın yok diyorsan,Bu sorunu aşmak için biraz yaratıcılığını kullanmaya ne dersin?

•             Eğer, hareketsiz olarak uzun süre çalışıyorsan, yürüyüşe ayırabileceğin zamanı nasıl artırabileceğinin yollarını ara. Önce rutin bir iş gününde kaç adım atıyorsun,onu hesapla. Ardından, hangi aktivitelerle günlük iş hayatında attığın adımları artırabilirsin, o konulara odaklan. Örneğin; Gün içersinde asansör kullanımını en aza indirip, merdiven kullanımını kademeli olarak artırmak çözüm olabilir mi?

•           Erken kalkmaya ne dersin? Madem iş yerinde çok yoğunsun, haftada iki gün 20 dakika erken kalkmak bir çözüm olabilir mi düzenli spor yapmak için? Erken kalktığın gün sayısını her hafta birer gün artırırsan kısa süre içersinde her gün düzenli egzersiz yapan biri olacaksın J

•             Çok yürüyüş az otomobil! İşyerine gittiğinde arabanı oto parkın en sonuna park et.Eve döndüğünde de aracını güvenli ve sana 10 dakika yürüyüş yaptıracak bir yere bırakabilirsin.

•    

Hafta sonu aktivitelerini artır. Bir bisiklet, ver elini doğa! Veya sevdiğin arkadaşlarla düzenli yapmaya başlayacağın kır gezileri, dağ yürüyüşü ve diğer aktiviteler. Hepsi senden gelecek bir organizasyon davetini bekliyor olabilir Unutma,kadın isterse her şeyi yapar!Yeter ki istesin ...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top