spora başlamadan önce bilmeniz gereken 3 şey


Spora başlamadan önce bilmeniz gereken üç şey

 

Büyük bir hevesle spor salonuna kaydolan çoğu kadın,maalesef bir iki ay içinde hevesini kaybedip spor yapmayı bırakıyor.Spor salonu ve fitnes center sahiplerinin en büyük sorunu müşteri bulamamak değil,insanların kaybolan spor yapma isteğidir.Aşağıda yer alan üç konuyu spora başlamadan önce bilir ve kabullenirseniz,hem spor hevesiniz kaçmaz, hem de paranız boşa gitmez.

 

Birincisi; değişiklikler bir gece içinde olmayacaktır. Şimdiden 1 - 2 yıl sonra nerede olacağınızı hayal etmeli ve öncelikle küçük hedefleri gerçekleştirmeyi planlamalısınız. Vücut Geliştirerek,Fitness yaparak sağlıklı kalmak ve kas yapmak veya yağdan kurtulmak yavaşça gerçekleşecektir. En iyi sonuçları almak için, kararlı, doğru ve bilimsel hareket etmelisiniz.

İkinci olarak; daha sağlıklı olmak istiyorsanız tüm yaşamınız boyunca alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz.Dünyada milyonlarca insan, kilo vermek, almak veya daha sağlıklı olmak ve formda kalmak için, vücut geliştirme, kondisyon, fitness ve aerobik egzersizlere başlamakta fakat daha sonra terk etmektedir. Böyle olunca da tekrar başlanılan yere dönülmekte ve moraller bozulmaktadır..

Üçüncü olarak; bilgi sahibi olmalı ve bu bilgilerinizi sağlam bilimsel temellere dayandırmalısınız. Bunu elde edebilmek için kitap ve dergiler takip ederek, soru sorunuz ve farklı egzersiz ve aktiviteleri deneyiniz.

Sonuç olarak, herkesin genetik yapısı kollarının çok büyük ölçülere ulaşmasına veya koşuda dünya rekoru kırmasına izin vermez. Onun için, sahip olduklarınızı geliştirme felsefesini güdün, sahip olmadıklarınız için umutsuzluğa kapılmayın.Tüm hayatınız boyunca yapacağınız sağlıklı ve bilinçli spor, yaşam zevkinizi ummadığınız derecede arttıracaktır.

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top