Hızlı yağ yakan 11 yiyecek !


Hızlı yağ yakmanızı sağlayan 11 yiyecek ve içecek

Yağ yakmak ve hızlı kilo vermek için doğal besinlerden destek alabilirsiniz.Bu yiyecekleri yemek hem iştahınızı kapatmanıza, hem de yağ yakarak kilo vermenize yardımcı olur.Bu besinler neler,bir göz atalım;

Hızlı yağ yakan en iyi 11 besin 

Greyfurt

Greyfurt C vitamini açısından oldukça zengindir.C vitamini vücuda alınan yağların sindirilmesinde ve gereksiz olarak depolanmamasında önemli rol oynar.Her gün kahvaltıda veya yemeklerden yarım saat önce greyfurt yemeniz yağ yakmanıza ve hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.


Karabiber

Karabiberin yağ hücrelerinin oluşumunu önlediği ve metabolizma hızlandırdığı yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Bu yararlı baharatı yemeklerde hem lezzet hem de sağlıklı yaşam için kullanmanızı tavsiye ederiz.

Tarçın

Tarçın kan şekerini düşürmeye ve iştahı azaltmaya iyi gelir.Bu mucize baharatı sıcak içeceklere katarak(çay,kahve,salep),yoğurdun üzerine dökerek bolca tüketmeniz fazla yağları eritmeniz için iyi bir seçenektir.


Yumurta

Yumurtanın proteini yüksek,kalorisi ise düşüktür.Bir yumurta yaklaşık 7 gram protein içerir.Zengin protein içeriği sayesinde uzun süre tokluk hissi verir,hemen acıkmanızı önler.Kahvaltıda bir adet haşlanmış yumurta yemeniz sağlığınıza iyi geldiği gibi, fazla kilolardan kurtulmak için de mükemmel bir yoldur.

Elma 

Aslında tüm meyveler iyi bir diyet listesinin baş tacıdırlar.Ama elmanın kilo verme konusunda iki avantajı var; Birincisi fiyatı nedeniyle kolay ulaşılabilir olması.İkincisi ,lif yönünden en zengin meyveler arasında yer alması.Lifli gıdalar olmadan sağlıklı kilo vermek ve verilen kiloyu korumak neredeyse olanaksızdır.

Her gün bir adet elmayı soymadan ısırarak yemeniz sıkı bir vücuda sahip olmanıza katkı sağlar.

Yeşil çay

Elbette yağ yakmak denilince ilk akla gelen içecek yeşil çay..Yeşil çay kateşin türevi flavanoidler açısından oldukça zengindir.Kateşinin kanserden damar sertliğine kadar bir çok sağlık sorununa iyi geldiği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.Kilo verme ve yağ yakma açısından kateşinin yararı ise,metabolizmayı hızlandırması,vücudun yağ tutulumunu azaltmasıdır.

Günde 1-2 fincan (daha fazlası zararlı olabilir) yeşil çay , kilo vermek isteyen kadınların en iyi yardımcılarından biri olacaktır.

Yaban Mersini

Bu mucize meyve tam bir lif kaynağıdır! Yaban mersini aynı zamanda iyi bir antioksidan deposudur.Bu iki özelliği iştah kapamaya ve diyet esnasında vücudu zararlı toksinlerden korumaya büyük katkı sağlar.


Badem

Badem kalp damar sağlığı için faydalı yağ asitleri içerir.Lif oranı yüksektir ve tokluk hissi yaşamanızı sağlayan protein açısından zengindir.

Diyetlerde öğün arası atıştırmalıklarınızı badem ,ceviz ve fındık gibi sert kabuklu kuruyemişlerden seçerseniz,daha kolay ve hızlı kilo verebilirsiniz.Bu grupta yer alan kuruyemişleri günde bir avuçtan(23 gram) fazla tüketmemelisiniz.

Kırmızı acı biber

Piyasada sahte zayıflama ilacı olarak bile satılan,kilo verme denilince ilk akla gelen sebzelerden olan acı biber,iştah kapatmaya yardımcı olan kapsaisin maddesi içerir.Aynı zamanda biberin acı olmasını da sağlayan kapsaisin ,yağlardan kurtulmak isteyenler için de iyi bir diyet tamamlayıcısıdır.


Kahve

Metabolizma hızlandırdığı,hareketi teşvik ettiği bilimsel olarak kanıtlanmış olan kahvenin diğer bir faydası ise iştah kapatmaya yardımcı olmasıdır.

Özellikle öğün aralarında içeceğiniz şekersiz bir fincan kahve uzun süre tokluk hissi verir.Kahve tüketimi konusunda tek dikkat etmeniz gereken konu ise;günde 2-3 fincandan fazla içmemelisiniz.

Kinoa

Mucize besin olarak sağlık sayfası editörümüzün detaylı olarak anlattığı kinoa,et ürünleri kadar protein içerir.Lif açısından zengindir,diğer tahılların aksine glisemik indeksi düşüktür.Kinoa tüketerek hem sağlıklı beslenmiş, hem de iştahınızı kapatmış olursunuz.Kinoa hakkında ayrıntılı bilgi almak için sağlık sayfamızdaki Kinoa yazısını okumanızı tavsiye ederiz.


Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top