Su bisikleti ile selülit tedavisi


Selülitleri yok etmenin en iyi yolu...Su bisikleti ile selülitlerden kurtulun !

Su bisikleti ülkemizde yeni yeni duyulmaya başlayan bir trend. Birçok faydası olması nedeni ile çok işe yarayan bir egzersiz çeşidi. Su bisikletini evinizin bir köşesine kurabilirsiniz.İçerisinde masaj yapmaya yarayan basınçlı su ile selülitlere adeta savaş açtığını söyleyebiliriz. İşte su bisikletinin mucizevi faydaları;

-    * 1 saatlik bir pedal çevirme ile en az 700 kalori harcarsınız. Çünkü suda hareket etmek her zaman daha fazla kalori harcanmasına neden olur.

-    * Selülitleri etkili bir şekilde yok eder. Pedal çevirirken suda sürtünme olacağı için selülitlere normal bir fitness egzersizinden daha fazla etki edeceği gayet açıktır.

-    * Bisiklet hareketi ile beraber masaj yapan basınçlı su birleşince kan akışını hızlandıracak, yorgun bacaklara masaj yaparak bacakların dinlenmesini sağlayacak. Kan dolaşımı ne kadar iyiyse bacaklar o kadar rahat olur.

-    * Kilo problemi yaşayanlar için ise çok ideal bir çalışma yöntemidir. Suyun kaldırma kuvveti nedeni ile zorlanmadan aktif bir şekilde kalori yakacaksınız.

-    * Ertesi gün ağrılarını unutun! Hepimiz biliyoruz ki yeni bir spora başlarken ertesi gün şiddetli ağrılar kaçınılmazdır. Ama su bisikleti ile ağrısız bir egzersize merhaba diyebilirsiniz. Suda çalışmak kaslarınızda en ufak bir ağrıya neden olmayacak.

-    * Su içinde olmanın strese birebir olması nedeni ile çok rahatlayacak ve harika bir uyku çekeceksiniz.

-    * Daha rahat nefes almanıza yardımcı olarak kaslara daha çok oksijen gitmesini sağlayacak.

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top