Zumba ile hem eğlenin hem hızlı kilo verin !


Hem eğlenip, hem de kilo vermek istiyorsanız  Zumba tam size göre ! Dans ve fitness karışımı bir tür olan Zumba , en etkili ve hızlı kilo verme yöntemlerinden birisi.Hadi başlayalım Zumba öğrenmeye ; 

Zumba nedir?

Zumba, ilk olarak Shakira’nın dans hocası Beto Perez’in ortaya attığı, birçok insanın eğlenerek yaptığı çok basit bir fitness dansı. Zumba,dans ve aerobik figurlerini içerir. Zumba koreografisinde, kumbiya, hip-hop,samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, "squat" ve"lunge" egzersizleri de kullanılır.

Zumba nasıl yapılıyor?

Çeşitli müziklerle birlikte basit adımlarla yapılan Zumba,kalabalık bir şekilde yapıldığında çok eğlenceli bir hal alıyor. Bu yöntem Amerika’da yılın en iyi Fitness Trendi seçildi. Her yapıldığında en az 700 kalori yakabiliyorsunuz. Gerçekten çok eğlenceli ! Yaptıkça her gün daha çok seveceksiniz. Zumba egzersizleri hızlı ve yavaş ritmli müziklerle direnç çalışmalarından oluşur.Bu müzikler de cumbia, salsa, merengue, mambo, flamenko,Ça-Ça-Ça, reggaeton, soca, samba, oryantal dans, bhangra, hip hop, axé music vetango dans stillerinde kullanılan müziklerdir. Farklı yaş ve kondisyon seviyelerine göre yedi farklı tip Zumba vardır ki bunlardan biri olan Aqua Zumba yüzme havuzunda yapılır.

Zumba’nın yararları:

-Sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar

-Vücudunuzun sıkılaşmasını sağlar

-Bu yöntemle dans etmeyi öğrenmiş olursunuz

-Kaslarınız çalışır

-Kan basıncınız düzelir

Dans sırasında adımlara dikkat ettiğinizden kafanızı sadece o ana odaklamış olursunuz

Özetle ,hızlı ve sağlıklı zayıflamak istiyorsanız,haydi kızlar zumbayaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! :)

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top