düzenli egzersizin 7 faydası


Kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsunuz. Veya daha enerjik görünmek isteğiniz... Düzenli egzersiz için bir sürü başka nedeniniz olacak buyazıyı okuyunca.

1-Kilo kontrolünüzü rahatlıkla yaparsınız

Egzersiz yaparak kilonuzu daha kolay kontrol edersiniz.Kalori yakmak hayatınızın rutin bir parçası olur. Arkadaşlarınız şok diyetlerle kilo sorunlarına çözüm bulmaya çalışırken, siz sağlığınızı koruyarak kilo verir ve en önemlisi bu kiloyu korursunuz.

2-Düzenli egzersiz sağlık göstergelerinizi iyileştirir

Kalp damar hastalıkları, yüksek kolesterol, hipertansiyon,yüksek trigliserid, yüksek kan şekeri... Hepsini unutun! Düzenli egzersiz yaparak tüm sağlık göstergelerinizi beklenen seviyelere çekebilir ve orada tutabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hekiminizin önerdiği bir egzersiz programını düzenli olarak 20-30 dakika uygulamanız.

3-Egzersiz moralinizi yükseltir

Kendinizi iyi hissetmek mi istiyorsunuz? Düzenli egzersiz yaşam enerjinizi yükseltir. Stresli bir günün ardından işi unutup rahatlamanıza yardımcı olur. Vücudunuz güzelleştikçe kendinizi beğenirsiniz. Başkaları dasizi beğenir. Beğenilmek özgüveninizi artırır. Daha girişken ve sosyal olursunuz.


4-Düzenli egzersiz enerji kaynağıdır

Düzenli egzersiz yaptığınızda kaslarınız güçlenir. Güçlenen kaslar daha yüksek performans sergilemenizi sağlar. Ayrıca düzenli egzersiz yaptığınızda kalbiniz daha sağlıklı çalışır. Akciğerlerinize daha çok oksijen gider. Sağlıklı çalışan kalp ve akciğerleriniz sayesinde günlük enerjiniz yükselir.

5-Daha iyi uyursunuz

Uykusuzluk sorununuz mu var? Ya da çok mu uyuyorsunuz?Düzenli egzersiz yaparak uyku kalitenizi artırırsınız. Dikkat etmeniz gereken konu; yatmadan hemen önce egzersiz yapmayın.

6-Düzenli egzersiz seks performansınızı yükseltir

Düzenli egzersiz yaparak enerjiniz artacak, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz yorgunluk çekmeyeceksiniz ve tüm bunlar elbette seks hayatınızı daha renkli hale getirecek. Düzenli egzersiz yapan kadınların seks hayatları daha kaliteli devam ediyor. Ayrıca düzenli egzersiz yapan erkeklerde ereksiyon sorunları daha az yaşanıyor.


7-Düzenli egzersiz sosyalleştirir

Her gün yürüyüş yaptığınız yerler, bir fitness center, bir dans okulu veya bir spor kulübü... Buralarda yeni insanlarla tanışırsınız. Yeni ortamlara girersiniz. Sosyalleşirsiniz.


Özetle,

Bu kadar yararı varken bahanelere sığınmayın, her gün 20-30 dakika düzenli egzersiz yapın ;)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top