2016 Makyaj Trendleri


2016 Makyaj Modası 

Ünlü modacılar 2016 yılına damga vuracak makyaj trendlerini çoktan belirlediler! Biz de sizler için bu trendleri ele aldık...’’2016 İlkbahar Yaz Makyaj modasında öne çıkan neler var?’’ diye merak ediyorsanız işte cevaplar! Keyifli okumalar ;)

Kırmızının 50 tonu

Son birkaç yıldır dudaklarda kırmızının her tonunu görmeye alıştık. 2016 yılının makyaj modası dudaklarda kırmızı rengini koruyor. Artık çeşit o kadar fazla ki, kendinize en uygun kırmızı tonunu bulmakta zorlanmayacaksınız :)


Çarpıcı maviler

Gözlerde vurgulanan turkuazlar, metalik maviler bu senenin en çarpıcı detaylarından sayılır. Göz kapaklarınıza uygulayacağınız mavi rengi ön plana çıkartmak için dudaklarınızı belirsiz bir nude ile desteklemelisiniz. Daha çarpıcı olmasını isterseniz bolca maskara ile kirpiklerinize hacim kazandırabilirsiniz.


Her zaman bronz

Yaz ayları keşke hiç bitmese dediğimiz aylardandır. Işıltısı, coşkusu ile enerji verir. Bu enerjiyi makyajınıza taşımak isterseniz hiç durmayın, çünkü 2016 yılında ‘bronz makyaj’ adından sıkça söz ettiren bir trend olacak. Bunun için sıcak kahve tonlarında bir göz makyajı, hafif bir bronzer, sıcak tonlarda aydınlatıcı ve nude bir ruj işinizi görecektir.


Belirgin kirpikler

2015 yılının trendleri arasında olan ve hala değişmeyen bir trend ‘belirgin kirpikler’. Bunun için dilerseniz takma kirpiklerden faydalanabilirsiniz. Ya da maskaranızla birkaç kat yaparak da kirpiklerinizi vurgulayabilirsiniz. Gerek dumanlı göz makyajıyla, gerekse sade olarak çok ilgi çekici görünecek.


Asi ve seksi

Geçtiğimiz yıllarda dudaklar oldukça ön plandaydı. 2016 yılının makyaj trendleri arasında yine koyu bordolar, koyu kahveler dikkat çekiyor. Makyajda bütün vurgu neredeyse dudaklarda. Bu makyajla beraber kombinleyeceğiniz deri aksesuar ve detaylar size asi ve seksi bir hava katacak.


Strobbing (ıslak görünümlü) makyaj

Islak görünümlü makyaj hala etkisini devam ettiriyor. Modacılar 2016 ilkbahar- yaz makyaj modasında strobing makyaja da yer verdi. Bunun için yapmanız gereken yüzünüzün bazı yerlerine bol miktarda aydınlatıcı uygulamak. 

Not:Strobbing makyajla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için şu yazımızı okuyabilirsiniz  http://guzelimguzel.com/Detay/Makyaj/Strobing-(aydinlik)-makyaj-nedir-nasil-yapilir-/6802


Kuyruklu eyeliner

Eyeliner makyajın olmazsa olmazıdır... 2016 yılında modacılar eyeliner sürme tekniklerinde sınır tanımadıklarını gösterdiler. Kuyruğunu uzatabilir, göz kapaklarınızın katlanma yerine tek bir şerit halinde uygulayabilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top