2017 Makyaj Trendleri


2017 Makyaj Modası

2017’nin ilk çeyreğini yaşadığımız şu günlerde kara kış geride kalıyor, hava yavaş yavaş ısınmaya başlıyor... Havalar ısındıkça makyajlarımızda kullandığımız renklerin tonları da canlanıyor haliyle. 2017’de hangi makyajlar trend, hangi renkleri kullanalım, nasıl makyaj yapalım, makyaj yaparken nelere dikkat edelim diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz

2017 ilkbahar ve yaz aylarında moda olacak makyaj türleri ve bu makyajlar için önerdiğim ürünler şunlar;

DOĞAL MAKYAJ

Son zamanlarda makyajsız makyaj moda oldu, herkes neredeyse yok gibi duran makyaj yapmaya başladı. Geçtiğimiz yılların keskin kontürleri artık moda olmaktan çıktı ve doğallık ön planda. Bu yüzden makyaj yaparken aslında çok şeye ihtiyacınız olmayacak. İhtiyacınız olan ilk temiz bir cilt, spf içeren bb krem ve allık. 

Nars’ın bu bb kremi içerisinde SPF 30 içeriyor. Mat bir yapısı olduğu için de pudra uygulamanıza gerek kalmıyor. Hem güneşten de korunarak bir taşla iki kuş vurmuş oluyorsunuz.

Biliyorsunuz ki Bobbi Brown doğal makyajdan yana. Bu nedenle allıklarında kullandıkları renkler en doğal sonucu verecek şekilde tasarlanmış. Ve pigmentasyonu da oldukça başarılı. 

Bunlara ek olarak hafif renk veren dudak balmları ile makyajınızı bitirerek çok doğal bir sonuç elde etmiş olacaksınız. 


HAFİF KONTÜR 

Kontür keskin hatları ile olmasa da hala geçerliliğini sürdürüyor. Eğer iyi bir makyaj yapmak istiyorsanız, ten renginize uyumlu bir soğuk tonlu krem ya da pudralar bulunuyor. 

Benefit’in bu ürünü size hem kontür yapmak hem de yüzünüzü hafif ısıtmak için yeterli olacaktır. Fiyatına oranla çok uzun süre kullanabileceğiniz güzel bir ürün.


KYLİE DUDAKLARI

Kylie JENNER sayesinde yeni bir akım başladı. Mat dudaklar şu an çok moda ve uzun süre de moda olacak gibi görünüyor. 

Flormar’ın Silk Matte rujları istediğiniz etkiyi verecek bir ruj. Ancak önemli bir nokta; bu gibi mat rujları  kullanırken mutlaka dudağınızın çevresini yine aynı renklerde bir dudak kalemi ile çerçeveleyin. Dudağınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.


AYDINLATICILAR

Aydınlatıcılar hayatımıza o kadar çok girdi ki her yerde her markada bulabilmek mümkün. Eğer çok ışıl ışıl bir görünümden hoşlanmıyorsanız, makyaja başlamadan aydınlatıcınızı uygulayın ve üstüne fondöteninizi sürün. İçten gelen bir ışıldama şeklinde makyajınızın kusursuz görünmesine yardımcı olacak. 

Pastel’in bu likit aydınlatıcısı 2016 yılının ürünü seçildi. Fiyat – performans oranı oldukça iyi olan Moon Light Higlighter ‘ ı tavsiye ediyorum.


DÜZ VE TEMİZ KAŞLAR

Kaşlarda da yine doğallık ön planda. Bununla beraber kaşlara hafif renk vermek makyajı tamamlayan en önemli unsurlardan birisi oldu. Bobbi Brown’ın bu asansörlü kaş kalemleri geniş renk skalası ile her kaş rengine uyacak renkleri vadediyor. Diğer bir ucunda bulunan kaş tarama aplikatörü ile işiniz çok kolay.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top