3 ürün ile 3 dakikada hızlı makyaj!


Aniden bir işiniz çıktı veya sabah işe geç kaldınız! Her zamanki gibi,güzel de görünmeniz de lazım… Fırçalar, kapatıcılar, allıklar ile ilgilenecek kadar vaktiniz yok. Bu durumlarda neler yapılabilir? Hızlı ve pratik makyaj yöntemleri ile dakikalar içinde çok göz alıcı görünebilirsiniz. 3 ürün ile 3 dakikada makyaj yazımız tam size göre!

Günlük cilt bakımınızı yaptıktan sonra cildiniz makyaj için tamamen hazır demektir. İşiniz çok acil olsa bile cilt bakımını ihmal etmeyin derim.

İlk adım; fondöten. Cildinizin her yerine eşit oranda fondöteni dağıtın. Eğer fondöteninizi cildinizden birazcık daha açık rengini tercih ederseniz daha fresh bir görünüm elde etmiş olursunuz. Bu makyajda kapatıcı veya pudra kullanmayacağız.

İkinci adım; ruj. Çok koyu olmamak şartı ile pembe tonlarda bir ruj seçin. Ruju yanaklarınızda allık sürdüğünüz yerlere az az dokundurun ve dağıtın. Rengini hafiften belli ettikten sonra daha fazla sürmeyin. Aynı renkte ruju parmağınıza biraz sürün ve göz kapaklarınıza uygulayın.Yine rujun rengini hafif tutun. Şimdi sıra dudaklarınızda. Aynı rujududaklarınıza uygulayın. Yanak ve göz kapaklarında hafif tutmanızın sebebi;zaten dudaklarda baskın bir renk ortaya çıkacağı için, abartı bir görüntüoluşturmamak gerekiyor.

Üçüncü adım; maskara. Siyah bir maskarayı alın ve üst kirpiklerinize uygulayın. alt kirpiklerinize gelince, maskarayı kirpik diplerinize dokundurun ve çekin. Bu işlemi birkaç defa uygulayın. Böylece dipliner efekti vermiş olacaksınız. Kirpik dipleriniz yoğun ve güçlü görünecek.

3 dakikada makyajınız hazır J Dilerseniz başka renklerle de yapabilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top