5 makyaj hilesi ile genç görün !


    Yer çekimine ve zamana karşı koyamayan cildimiz, ilerleyen yıllarda yaşını belli etmeye başlıyor. Zamanla elastikiyetini ve canlılığını yitiren cildimizi, bazı makyaj hileleri ile daha genç gösterebiliriz.

1-               Kullandığınız renkli nemlendirici ve fondöten kırışıklarınıza doluyorsa, o bölgelere fırça kullanmayı bırakın. Bir makyaj süngerini ıslatın ve öyle kullanın. Islak sünger, kullandığınız ürünün yapısını inceltecek ve kırışıklık olan bölgelerde birikme yapmayacak. Göz çevrenizde çok hafif yapılı kapatıcılar tercih edin.

2-              Gözlerinizi açın! Sarkmaya başlayan göz kapakları yaşınızı ilk gösteren yerlerden birisidir.Ancak basit bir uygulama ile bunun üstesinden gelebiliriz. Bir kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırın. Böylece, gözleriniz olduğundan büyük görünmekle beraber canlı duracak. Maskarayı, dipten uygulayarak da bu bakışı güçlendirebilirsiniz.

3-             Nude makyajlar çok güzel evet, ancak ilerleyen yıllarda zaten rengini yitirmeye başlamış yüzü,olduğundan cansız gösterebilir. Bu yüzden pembelere ve kırmızılara ağırlık verin. Allık ve rujunuzda mutlaka canlı renkleri tercih edin.

4-             Krem allıklara yönelin.Toz allıklar da tıpkı pudralar gibi kırışıklıkları içinde birikme yapabilir. Bu yüzden, krem allıklar kurtarıcınız olacaktır.

5-             Zamanla aşağı bakan göz kapaklarını yukarı çekmenin bir diğer yolu ise; eyeliner ın kuyruğunu yukarı doğru uzatmak olacaktır. Bu sayede gözler kapakları daha kalkık duracak.

Bu        Bu makyaj hileleri ile olduğundan genç görüneceksiniz. Ancak ne yaparsak yapalım gerçek yaşımızı biz biliyoruz. En iyisi kendimizi kırışıklıklarla sevelim ve kendimizle barışık olalım :)
 


Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top