En iyi makyaj tüyoları


Basit ve etkili makyaj sırları!

Kozmetik dünyası uçsuz bucaksız bir alan ve her geçen gün yeni ürünler piyasaya çıkıyor.Hepsini almak istediğinizi duyar gibiyim. Ancak hepsini ne alabiliyor, ne de aldıklarımızın hepsini bir yere giderken yanımızda taşıyabiliyoruz. Kimi sevdiğimiz rujlar ortasından kırılıveriyor üzülüp atıyoruz. Bu yazımızda sizinle makyaj dünyasına dair ufak ama cankurtaran sırlar paylaşıyor olacağız.Keyifli okumalar J

1-En sevdiğiniz rujlarınızı tek bir kapta birleştirin, çantaya atın, her yere götürün!

İhtiyacınız olan tek şey bir ilaç kutusu. Seyahat boyu ürünlerin satıldığı çoğu mağazalarda bulabileceğiniz bu ilaç kutusuna, yanınızda taşımak istediğiniz rujlardan birer parça koyarak kendinize harika bir ruj paleti yapabilirsiniz.

2-Kırılan rujunuzu atmayın!

Eğer rujunuz kırıldıysa kırılan parçayı tekrar rujun orijinal tüpüne yerleştirin. Daha sonra bir çakmak ateşini kırılan bölümde 15 saniye kadar tutun. O kısım ısınacak ve yumuşak bir kıvama gelecek. Sonra parmağınızla bütün ruju kendi tüpünün dibine bastırarak iyice yerleştirin. Kapağını kapatın ve buzdolabına koyun. Birkaç saat beklettikten sonra rujunuz eski haline kavuşmuş olacak.

3-Evde BB Krem yapımı

En sevdiğiniz bb krem bitti veya bir türlü istediğiniz kremi/rengi bulamıyorsunuz…Bu durumda yapılacak en iyi şey kendi bb kreminiz yapmak olacaktır. İhtiyacınız olan iki şey; en sevdiğiniz nemlendiriciniz ve bir bronzer. Bronzerınızı dilediğiniz kadarını toz halinde olacak şekilde kazıyın. Kazıdığınız kısmını nemlendiriciniz ile karıştırın. Tonunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz.Ayrıca yüzüme alerji yapacak mı, bana gidecek mi endişesi olamadan içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.  Eğer kapatıcılık yanı da olsun isterseniz bronzer yerine fondöten kullanabilirsiniz.

4-İki rujdan tek ruj yapın!

İki farklı ruju aynı anda kullandığınızda ‘işte bu benim rengim neden bunu bulamıyorum ki?’ diyenlerden misiniz? O zaman size küçük bir ipucu; minik, kapaklı ve taşınabilir bir kapta bu iki ruju karıştırın hepsi bu kadar J Hatta kullanmadığınız bir ruj tüpünün içine bu karışımı koyup, bir süre buzdolabında bekletirseniz daha güzel olabilir. Bu şekilde kendi rujunuzu yapıp hep yanınızda taşıyabilirsiniz.

5-Dudak kaleminden ruj, göz kaleminden jel liner!

Göz kaleminizin ucunu ateşte biraz tutarsanız daha yumuşak bir kıvama gelecek ve jel liner gibi kullanmanıza olanak verecektir. Ayrıca aynı yöntemi dudak kalemine uygulayarak dudaklarınıza daha kolay sürülmesini sağlayabilirsiniz.Aman dikkat; kalemin ucunu yakayım derken kalemi yakmayın! J

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top