Mükemmel Makyajın Püf Noktaları


Mükemmel Makyajın Sırları

Her kadın iyi derecede makyaj yapabilmek ister. Hatta bazı kadınlar sırf nasıl makyaj yapıldığını bilmediği için makyaj yapmaktan çekiniyorlar. Oysa her şey çok basit. Birkaç püf noktası öğrenerek sizler de mükemmel makyajlar yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle mükemmel makyajın püf noktalarını paylaşacağız.

Öncelikli olarak değişmeyen ve asla atlanmaması gereken bir kural var o da cildi makyaja hazırlamak. Peki bir cilt makyaja nasıl hazırlanır?

Cildinizi temizleyin ve nemlendirin

Cildinizi her hangi bir cilt temizleme ürünü ile temizleyin. Daha sonra cilt tipinize uyan bir nemlendiriciyi cildinize masaj yaparak yedirin. Masaj yaparak yedirmenizin faydası; cildinizin gerginliğini alır, kan dolaşımını hızlandırır ve kırışıklıkları yumuşatır.

Ten renginize uygun fondöteni seçin

Mükemmel makyajın altın kurallarından birisi de cilt renginize uygun ürünü bulabilmektir. Aynı zamanda bu ürün cilt tipinize de uygun olmalı. Örneğin yağlı ciltliler su bazlı ürünler kullanmalı. Fondöten veya bb kreminizi elinizin üstüne biraz dökün ve sizin vücut ısınızla beraber o da ısınsın. Daha sonra parmaklarınızla veya fırça (ya da sünger vb.) ile yüzünüzün orta kısmından başlayarak tüm yüzünüze yayın. Buradaki püf nokta; fondöten veya bb kreminizi gereğinden fazla kullanmamalısınız. Yoksa cildinizde maske görünümü oluşturabilir.


Kapatıcılar

Kapatıcı denilince sanki sadece göz altları kapatılmalıymış gibi düşünülüyor. Oysa cildimizde daha fazla kusur olabilir. Sivilceler, lekeler de fondöten ile değil ayrıca bir kapatıcı yardımı ile kapatılmalıdır. Bunun için çok küçük bir miktar kapatıcıyı ihtiyaç duyduğunuz bölgeye parmağınızla ufak hareketlerle uygulayın. Sonra cildinizi transparan bir pudra yardımı ile sabitleyin.

Dudaklar

Dudaklar için geçerli olan altın kural ise dudakları makyaja hazırlamaktır. Bu da dudaklara peeling yapmaktan geçiyor. Biraz bal ve şekeri karıştırın, dudaklarınıza peeling yapın. Sonra etkili bir nemlendirici uygulayın. Bundan sonra süreceğiniz tüm rujlar harika görünecek.

Aydınlık ve sadelik

Biliyoruz ki günümüzde artık yoğun kontürler pek ilgi görmüyor. Her şeyin en doğalı ilgi çekiyor. Bu nedenle canlı ve doğal bir görünüm çok daha fazla ön plana çıkıyor. Cildinizi aydınlık gösterin, aydınlatıcı uygulayın. Yüzünüzün yüksek yerlerine ve eğer açık bir kıyafet giyiyorsanız omuzlarınıza da uygulamayı ihmal etmeyin. İnce bir eyeliner, maskara, doğal tonlarda allık ve ruj sizi hem modern hem de şık gösterecektir.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top