Strobing (aydınlık) makyaj nedir nasıl yapılır ?


Geçen yıllarda uzun süre boyunca hemen hemen her yerde kontür uygulamaları karşımıza çıkıyordu. Ağır gölgeler, keskin hatlar favori haline gelmişti. Özellikle Kim Kardashian makyajı olarak adlandırılan bu trend yavaş yavaş modasını kaybetmeye başladı. Şimdilerde yazın ahengine uygun yep yeni bir makyaj trendi ile ilgili ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bir konu hazırladık. 

Strobing (aydınlık) makyaj nedir? 

En kısa tanımı ‘’aydınlık’’ makyajdır. Bu makyajda kontür uygulamaları, yoğun pudralar yok. Cildinizin tamamen sağlıklı, aydınlık ve fresh görünmesi temel amaçtır. 

Strobing (aydınlık) makyaj nasıl yapılır?

Cildinizin günlük bakımını uyguladıktan sonra kapatıcınızı gereken bölgelere uygulayın ve fondöten ile cildinizin renk bütünlüğünü sağlayın. Fondöten ve kapatıcınızın sabitlenmesi için az miktarda transparan pudra ile üstünden geçebilirsiniz. Daha sonra sırası ile aydınlatmaya başlayabilirsiniz. Aydınlatmak için likit veya toz aydınlatıcı kullanabilirsiniz. 

1-Elmacık kemiklerinizi aydınlatın. En üst noktaya yani gözlere en yakın noktaya daha güçlü bir aydınlatıcı uygulayın.

2-Kaşlarınızın alt ve üst noktada bulunan kemiklerini baz alarak o bölümleri aydınlatın.

3-Alnınızın tam ortasını aydınlatın. Burada dikkat edilecek husus cildin yağlı değil aydınlık ve fresh görünmesidir. Eğer çok yağlı bir cildiniz varsa dikkatli uygulamanızı ve aşırıya kaçmamanızı tavsiye ederiz.

4-Burnunuzun ucunu ve dudaklarınızın üstünü aydınlatın.

5-Gözlerinizin iç kısımlarına toz aydınlatıcı veya açık renkte ışıltılı bir far uygulayın.

6-Çenenize az miktarda aydınlatıcı uygulayın.

7-Son olarak da yanaklarda kontür uyguladığınız alana (evet doğru duydunuz :) ) aydınlatıcı uygulayın. Allığınızı yuvarlak hareketlerle uygulayın.  Aşağıda sevilen youtuber nikkietutorials’ın ‘’strobing makeup’’ adlı videosundan alımış bir resim bulunmaktadır; aydınlatma yapılacak yerleri görebilirsiniz. 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top