başarılı bir makyaj için 5 altın kural !


Kusursuz makyajın 5 altın kuralı

Başarılı ve kusursuz bir makyaj için olmazsa olmaz bazı kurallar vardır. Bu kurallar uygulandığı takdirde çok iyi sonuçlar verir ve makyajın kusursuz olmasını sağlar. İşte bu kurallardan bir kaçı;

1-   Düzenli temizlik

En iyi makyaj bazı ‘’temiz bir cilt’’tir ve bunun için de cilt temizliğini düzenli olarak yapmanız gerekir.  Makyaj, temiz cilde daha iyi oturur ve cildi daha sağlıklı gösterir. Bu yüzden cildinizi temizleyip bakımını yapmayı asla ihmal etmeyin.

2-    Nemlendirici

Makyaja başlamadan önce mutlaka bir nemlendirici uygulayın. Bu şekilde fondöten daha uzun süre dayanacak ve cildinizle kolayca bütünleşecek. Ayrıca cildiniz ile fondöten arasında bariyer görevi göreceğinden, fondötenin daha az zarar vermesini sağlayacak.

3-   Kapatıcı

Cildinize sadece bir fondöten sürerek bütün kusurları kapatmanız zor olabilir. Bu yüzden bir kapatıcı yardımı ile bütün kusurları kapatıp, üstüne uygulanan fondöten daha iyi sonuç verecektir.

4-   Doğru teknik

Makyajınızı yaparken yüz şeklinizi bilmeniz çok önemlidir. Çünkü yanlış bir uygulama ile zaten uzun olan yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz. Bu yüzden yüz şeklinizi tanıyıp, ona göre uygulama teknikleri geliştirerek kusursuz bir makyaj elde edebilirsiniz.

5-   Yatmadan yap!

Mutlaka makyajın temizlenmesi gerekir. Temizlenmeyen ve arınmayan cilt daha çabuk yaşlanmaya, siyah noktalara müsaittir. Cildinizin uzun süreler boyunca genç,sağlıklı ve ışıl ışıl kalmasını istiyorsanız, yatmadan makyajınızı çıkarmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir.

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top