daha genç görünmek istiyorsanız bunları yapın!


Genç görünme tüyoları

Her kadın için önemlidir daha genç görünmek,yaşını göstermemek...Yapacağınız bir kaç yaşam tarzı değişikliği ile yaşını göstermeyen kadın kategorisine girmeniz mümkün!

Bazen makyajınızda kullandığınız renkler veya uygulanan bir saç stili size çok yakışsa da yaşınızı olduğundan büyük gösterebilir. Eğer olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız bize kulak vermelisiniz. Birkaç basit hile ile genç görünmek oldukça kolay.

Koyu renk rujlar

Unutmayın ki bordo, koyu kırmızı gibi rujlar sizi olduğunuzdan olgun gösterecektir. Bu yüzden daha açık renkler ve pembe tonları sizin daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

Mat makyaj

Özellikle yoğun pudra kullanmak kırışıklıkları çok belirginleştirir. Bu yüzden yoğun pudra kullanmayın. Daha kremsi ürünler cildi daha genç ve canlı gösterir.

Göz altlarına beyaz simli far sürmek

Hala yapan var mı bilmiyorum ama hatırlatmakta fayda var. Özellikle göz altlarına uygulanan açık renkte her türlü ürün yaşlı görünmeye sebep olacak. Bu yüzden o bölgeye açık ürünler sürmek yerine cilt tonu ile aynı renkte ürünler kullanmak daha faydalı olur.

Saç stiliniz iyi seçin

Yüzünüze giden saç şeklinizi bulun ve mutlaka beyazlarınız çok ortaya çıkmadan boyatın.Saçlarınızın boyu müsait ise atkuyruğu şeklinde toplamak daha genç ve dinamik görünmenize yardımcı olacaktır. Düz fön çekilmiş ışıl ışıl bakımlı saçlar ya da örgü saç modeli de genç gösteren diğer saç modelleri arasında sayılabilir.Klasik modeller her zaman çok hoş ancak genç görünmek için modern kesimleri denemekte fayda var.

Vücudunuzda belinizi vurgulayacak kıyafetler deneyin. Bu harika sonuç verecek emin olabilirsiniz. Sırf moda diye de düşük belli blue-jeanleri tercih etmeyin.

Yeterli ve dengeli beslenin. Her gün mutlaka bol su için. Haftanın en az 3 günü mutlaka 1 saatlik yürüyüşler yapın.

Olmazsa olmaz güneş kremi! Her yaşta kullanılması gereken güneş kreminizi asla es geçmeyin. Eğer erken yaşlarda bu alışkanlığı edindiyseniz, ilerde kendinize çok teşekkür edeceksiniz.

Veya bütün bu söylediklerimizi unutun, sadece içten kocaman gülümseyin! İşte o zaman dünyanın en sağlıklı, en genç ve en mutlu insanı sizsiniz J

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top