doğru makyaj temizleme yöntemleri


Makyaj temizleme nasıl yapılmalı ?

Kabul edelim, makyaj yapmak oldukça keyifli ama çıkarması da bir o kadar zor değil mi? Bunu çoğu kadın mutlaka düşünmüştür. Hele özel bir gün için yapılan yoğun makyajı çıkarmak tam bir kabus olabiliyor. Çıkarmadığımız durumlarda yüzümüzde kocaman sivilceler ve siyah noktalar olarak da bize dönüş yapıyor. Uzun vadede çabuk yaşlanan cilt de cabası. Fakat cildimiz en değerli giysimiz ve ona özen göstermemiz şart. Bu yüzden makyajı silmeden uyumamaya özen göstermemiz gerekiyor. Makyaj  temizliği nasıl yapılır? Doğru makyaj temizleme yöntemleri şu adımlardan oluşuyor;

Doğru Ürün!

Cilt temizliğinde kullanılan ürünler köpük veya jel olabilir ancak sizin cildinize uygun mu? Cildinize uygun olan ürünü bulduktan sonra elinize birazcık ürünü alıp iki elinize yayın ve yüzünüzün tam ortasından cildinize yedirmeye başlayın. Özellikle siyah noktalarınızın olduğu bölüme yoğunlaşın ve aşağıdan yukarıya doğru dairesel hareketler yapın. Alın bölgenizi de iyi temizlediğinizden emin olun. Göz çevresi hassas olduğundan oraya daha özen göstermeniz gerekecek. Daha sonra bol su ile durulayın.

Tonik şart

Çok iyi temizlenen cilde bile tonik gerekir. Temizleyici jel ve köpüklerin ulaşamadığı kirleri tonikler daha kolay temizler. Bunun için bir pamuğa biraz tonik dökün ve göz kenarları hariç tüm cildinize sürün. Pamuğa bakınca ne demek istediğimizi anlayacaksınız J

Waterproof Göz Çevresi Temizleyiciler

Suda akmayan ürünleri çıkarmada kullanılan bu tür temizleyicileri kullanırken oldukça hassas davranmak gerekiyor. Göz çevresinde uygularken önce bir pamuğa biraz dökün.Pamuğu gözlerinize yerleştirin ve 20 sn kadar gözlerinizde bekletin. Daha sonra yavaş ve hafif hareketlerle göz çevrenizi temizleyin. Kirpik diplerinde kalan kirler olursa, aynı temizleme suyunu bir kulak çubuğuna damlatıp temizleyebilirsiniz.

Not; makyaj temizleme mendilleri vakitten kazanmak için iyi bir yöntem olsa da cildinizi temizlemede yeterince başarılı olmayacağından bu temizleme şeklini alışkanlık haline getirmemeye özen gösterin.

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top