dudaklarınıza iyi bakın


        Kadınların en hassas,aynı zamanda en dikkat toplayan yüz bölgelerinin başında dudaklar ve gözler gelir...Bu yazımızda,dudak bakımı ile ilgili önerilerimiz yer almakta.Özellikle kış aylarında kuruyan ve çatlayan dudaklara yapacağınız ufak bir bakım, hem kendinizi iyi  hissettirir, hem de dudaklarınız mis gibi yumuşacık olur. Bu bakımı nasıl mı yapacaksınız? Hemen açıklayalım:

        Bir kaşık zeytinyağı ve birazcık şekeri alın , minik bir kapta karıştırın. Dudaklarınıza yetecek kadar koymaya özen gösterin. Karışımınızı, dudaklarınızda oval hareketler uygulayarak sürün. Daha sonra dudaklarınızı temizleyin ve mutlaka dudak bakım kremlerinizi kullanın. Çatlayan etleri kesinlikle koparmayın ve kanatmayın. Bunu uyguladıktan sonra yumuşacık olduklarını göreceksiniz.

        Ayrıca kış aylarında özellikle, kalıcı rujlar kullanmamaya özen gösterin. Kalıcı rujlar dudakları daha çabuk kurutur. Eğer normal ya da kalıcı ruj kullanmanız gerekiyorsa, mutlaka dudak balmınızı sürdükten sonra rujunuzu sürün. Böylece dudaklarınız gün içinde daha az kurur.

        Dudaklarınızı,stres ya da alışkanlıklarınız nedeniyle sımsıkı kapatıyorsanız, bu alışkanlığınızı bir süre erteleyin ve hafif aralık bırakın. Hem dudaklarınız rahatlar, hem dolgun görünür, hem de seksi olur. Dikkat ederseniz, bir çok mankenin resimlerinde dudakları hafif aralıktır. :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top