ekonomik makyaj ve güzellik sırları


makyaj harcamalarını nasıl azaltırım?

Alışveriş deyince akan sular duruyor,bu bir gerçek!Peki ya üst üste biriken borçları ödemek? Bu soruna her kadının mutlaka düşünmüş olduğu bir çözüm var; tasarruf etmek! J Güzelliğinizden taviz vermeden,ekonomik ve sağlıklı makyaj yapmak,masrafları azaltmak aslında çok zor değil..Biz de bu yazımızda elinizde olan kozmetik ürünler ile neler yapabileceğiniz konusundasizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Elinizde olmayan bir ürün yerine neleryapılabilir o konuda da minik tüyolarımız olacak. Keyifli okumalar!

Evde lip gloss/Dudak parlatıcısı yapmak

Biraz vazelini alıp, dilediğiniz renkte bir far ile karıştırın. Sonra bu karışımı minik bir kaba koyun. İstediğiniz renkte dudak parlatıcısına sahip olmanın güzel yollarından birisi bu olabilir.

Farklı göz kalemleri / Eyelinerlar

Far fırçalarınızın ucunu biraz ıslatın ve istediğiniz farı gözlerinizin içine sürün. Aynı uygulamayı eyeliner(aylaynır) olarak da yapabilirsiniz. Hem değişik renkte göz kalemleriniz, hem de eyelinerlarınız olmuş olacak. Böylece farklı göz kalemleri ve eyelinerlara bir sürü para harcamamış olacaksınız.   

Kendi renginizi oluşturun

İki veya daha fazla renkte ruju karıştırıp kendi renginizi oluşturabilirsiniz. Bunun için karıştırmak istediğiniz rujları ateşte ısıtarak erimelerini sağlayın,başka bir kapta iyice karıştırın. Dilerseniz kullanmadığınız bir ruj kabında veya başka bir kaba bu karışımı koyup buzdolabında bekletin. İşte sizin renginiz J

Değişik allıklar yapmak

Herhangi bir pigment veya farı, biraz nemlendirici ve biraz fondötenle karıştırarak kendi krem allığınızı yapabilirsiniz. Ayrıca rujlarınızı krem allık olarak da kullanabilirsiniz.

Evde tonik yapımı

Maden suyunu açtıktan sonra gazının gitmesi için biraz bekletin. Kullanmadığınız bir sprey şişesine koyun. İsterseniz içine birkaç damla gül suyu (sizi ferahlatır) da ekleyebilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise yeşil çay! Yeşil çayı içeceğiniz şekilde hazırlayıp soğumaya bırakın. Daha sonra (içine birkaç damla limon koyabilirsiniz, limon cildi parlatır ) yeşil çayı bir sprey şişesine koyup kullanabilir veya her hangi bir şişeye koyup pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Doğal saç serumu

Işıl ışıl saçlar için doğal saç serumlarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Saçınızın ihtiyacına göre bitki yağlarından bir karışım yapıp saçınıza her hafta uygulayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı bu konuda oldukça etkilidir. Ayrıca banyoda saçınızın durulama suyuna biraz elma sirkesi koyun. Saçlarınız parlayacak ve çok canlı duracaklar.

Kendi aydınlatıcınızı yapın!

İhtiyacınız olan iki şey; bb krem (tercihen hafif ışıltılı) ve nude altın tonlarında bir far.

Bu iki üründen birer parça alıp elinizin üstünde karıştırın ve istediğiniz bölgeye uygulayın. Krem aydınlatıcınız hazır J  Yoğunluğunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top