en sık yapılan makyaj hataları


Kabul edelim, hiçbirimiz makyaj yapmayı anne karnında öğrenmedik. Ve her geçen gün piyasaya öyle ürünler çıkıyor ki ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Makyajı kolaylaştıran setler, renk kombinasyonu hazır satılan paletler… Aslında her şey çok basit gibi duruyor. Ama öyle değil!

İşte en sık yapılan makyaj hataları:

·      * Nemlendirici kullanmamak : Nemlendirici cildi makyaja hazırlayan ilk adımdır ve asla es geçilmemelidir.

·      * Cilt rengine uygun olmayan fondöten kullanmak: Biliyorum tam bir sorun ancak basit bir yöntemi var; Uygun olacağını düşündüğünüz fondöteni yüzünüzün bir kısmına sürün ve biraz dolaşın. Eğer aynaya baktığınızda nereye sürdüğünüzü göremiyorsanız, işte sizin renginiz!

·      * Fondöteni aşırı kullanmak: Unutmayın ki fondöten aşırı kullanılırsa maske görünümü alacak. O yüzden az bir fondöteni, sünger ya da fırça yardımı ile yedirerek tüm yüze eşit oranda dağıtın.

·       * Fondöteni kaşlara sürmek

·      * Kaşları doldurmak için çok koyu renkler kullanmak: Kaş renginizin bir-iki ton açığı idealdir.

·       * Yüzü kontürlerken keskin hatlar çizmek: Bunun yerine kontür uyguladığınız bölgeye oval hareketler yapın. Kontür daha doğal görünecek.

·      * Far bazı kullanmamak: Bu da çok sık yapılan hatalardan birisidir. Far, ilerleyen saatlerde göz kapaklarında topak topak olacağından far bazı mutlaka kullanılmalıdır.

·      * Bu bir tercih meselesi ancak, küçük gözlerin içine sürülen göz kalemleri, gözü olduğundan küçük göstereceği için, gözün dışına sürülmeli. Bu konuyla ilgili videomuzu izleyebilirsiniz.

·      * Gözlerde vurgulanan makyajı, doğal tonlarda ruj tamamlar. Koyu göz makyajına, koyu rujlar asla kullanılmamalıdır.

·      * Dudaklara fondöten veya kapatıcı uygulamak: Hala tartışılan bir konu bu. Kimi uyguluyor kimi uygulamıyor. Ancak bilinen bir gerçek var ki, o da bu yöntemin dudakları oldukça kuruttuğu.

·      * Göz altlarına beyaz far sürmek: Böyle bir şey kalmadı artık değil mi J

  * Allığı kulaklara kadar uygulamak da en sık yapılan hatalar arasında bulunuyor

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top