eyeliner nasıl sürülür ?


Eyeliner nasıl çekilir ?

Eyeliner,makyajı tamamlayan en güzel adım olduğu kadar en zor olarak nitelendirilen uygulamalardan birisidir. Ama eyeliner sürmek aslında sanıldığı kadar zor değil. Bu işi öğrenmek için makyaj okuluna gitmiş olmak da gerekmiyor J Birkaç kural ve ipucu ile siz de çok güzel ve gözlerinizi ortaya çıkaracak eye-liner uygulamaları yapabilirsiniz.

Eyeliner nasıl sürülür? Göz şekline göre eyeliner nasıl sürülür? Eyeliner sürme teknikleri nelerdir?

Eyelinerı düzgün sürebilmek biraz pratik isteyen bir süreç. Göz yapınızı çok iyi bilmek gerekiyor.  Eğer göz yapınız ufaksa,kalın bir eyeliner gözünüzü olduğundan ufak gösterebilir.

Birçok yerde kolaylıkla bulunan likit eyelinerlar dikkatli uygulandığında çok güzel sonuçlar veriyor. Eğer yeni başladıysanız bir fırça edinmeniz iyi olacaktır. Çünkü bir eyeliner fırçası size uygulama kolaylığı sağlar.

Eyeliner(aylaynır)uygulamasının çeşitli teknikleri olsa da yeni başlayanlar için temel bazı adımlar var.


Resimden de anlaşılacağı gibi ilk adım olarak tüm üst kirpik çizgisine orta kalınlıkta bir şerit çekiyoruz. Daha sonra kirpiğin bittiği dış kısımdan çok hafif açı ile yukarı doğru ince bir çizgi çekiyoruz. Eğer kirpik çizgisinin daha dışına çıkarsanız düşük bakışlar elde edersiniz bu da makyajda istenmeyen bir görüntüdür. Tersi olarak eğer kirpik çizgisinin daha içine kaçarsanız bu da tuhaf bir görünüme neden olur. Bu yüzden en ideali kirpiğin bittiği noktadır. Daha sonra aynada tam karşıya bakarak göz bebeğinizin bulunduğu noktayı bulun ve oradan, kirpiğin bittiği noktada çektiğiniz ince çizgiye uzanan bir şerit daha çekin. İkisi arasında bir köprü gibi düşünün. Ve daha sonra ortada kalan boşluğu doldurun. Oldukça kolay. Bunu öğrenmek için makyaj kurslarına gitmeye de gerek yok J

Birkaç ipucu;

Eğer eyelinerınızın daha çok dayanmasını isterseniz, sürdüğünüz eyelinerın üstüne aynı renkte bir far geçebilirsiniz.

Gözleriniz renkli ise farklı renkte aylaynır uygulamaktan çekinmeyin, çok yakışıyor J

Likit eyeliner uygulaması kimi için zor kimi içinse oldukça kolay. En basit uygulamayı eyeliner fırçası kullanarak yapabilirsiniz. Uyguladığınız hat keskin ve güzel görünür.

Eyeliner uygulamadan önce kirpik diplerinizi ve üst göz kapağının içindeki kısmı siyah bir göz kalemi ile doldurursanız çok daha güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

Eyeliner uygularken taştığını ve bozulduğunu görürseniz bir kulak çubuğu yardımı ile bu sorunu giderebilirsiniz. Aynı kulak çubuğunu göz kalemini dağıtmada da kullanabileceğinizi unutmayın.

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top