fotoğraf çekimi için nasıl bir makyaj yapmalıyım ?


Fotoğraf çekimi için makyaj önerileri

Önemli bir gününüz için fotoğraf çekineceksiniz veya gittiğiniz mekanda flaşlar patlayacak ve sizin fotoğraflarınız çekilecek...Görsel bir facia yaşamamak için,makyaj yapmadan önce bu yazıyı okumanızda yarar var:) 

Fotoğraf çekimlerinde flaşlar patlar ve ayna karşısında özene bezene yaptığınız makyajı, resimleri elinize aldığınızda göremeyebilirsiniz. Dolayısı ile birkaç makyaj hilesi yaparak fotoğraflarda harika çıkabilirsiniz.Nasıl mı? 

İşte cevaplar! :)


Fondöten seçimi; ten renginize uyan bir fondöten çekimlerde sizi soluk göstereceğinden bir-iki ton koyu bir fondöten kullanmak bu sorunu halledecektir. Ayrıca, SPF içeren fondöten veya makyaj ürünleri,ışığı yansıttığından cildiniz parlak görünebilir. Bu ürünlerden kaçınmanızda fayda var.

Kapatıcı kullanmak; kusurlarınızı gizlemek için kapatıcı kullanın ancak aşırıya kaçmayın. Cildinizde yoğun bir makyaj tabakası pek hoş görünmeyecektirJ


Simli makyaj ürünleri; aydınlık görünmesini istediğiniz yerlere uygulayabilirsiniz ancak aşırıya kaçmak yine doğallıktan uzak ve parlak bir etki yaratacaktır.

Göz ve elmacık kemiklerine yoğun makyaj; bu ikisinden sadece birine ağırlık verin.

Far uygulaması; unutmayın ki fotoğraflarda renkler soluk çıkacak. Gölge vermek istediğiniz alanlara elinizi korkak alıştırmadan gölge verebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz; dumanlı makyaj gibi ağır makyajlar yapmamanız. Bunun yerine, göz renginize uygun bir far uygulaması daha başarılıolacaktır.

Gözaltı kapatıcısı; kapatıcı olarak kullandığınız ürünün çok açık renkte olmamasına özen gösterin.

T-bölgesi; dikkat etmişsinizdir, fotoğraflarda en çok alın, çene burun parlar. Bu bölgedeki parlamayı kontrol altına almak için çekime gitmeden önce pudranızı yanınıza alın ve çekimden hemen önce uygulayın.

Kaşlar; çok güzel bir makyaj yapmış olabilirsiniz ancak yüzünüze anlam ve ifade katan kaşları unutunca bir şeylerin eksik olduğunu fark etmemeniz imkansız. Bu yüzden kaşlarınızı belirginleştirmekten çekinmeyin.


Dudak kalemi; hiç sevmeseniz bile en azından üst dudağınızın ‘v’ şeklinde olan yerine uygulayın. Dudaklarınızı dolgun ve seksi gösterecek J Eğer dudak kalemi sevenlerdenseniz, dudağınıza(dudak renginde)  birkaç kat dudak kalemi sürüp,üstüne dudak parlatıcısını uygulayıp daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Rahatlayın ve harika hissettiğinizi düşünün!

Gülümseyin ve bunun yüzünüzü aydınlatmasına izin verin. Çünkü bu, makyajdan daha etkili bir yöntemdir J

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top