göz şekline göre makyaj


Karşımızdakiyle ilk teması gözlerle yaparız ve haliyle bizim hakkımızda ilk izlenimde göz ve gözümüze yaptığımız makyaj ile doğrudan ilgilidir...Kadınların göz makyajı konusunda hassasiyetlerini bildiğimiz için,hangi göz şeklinde nasıl makyaj yapılması gerektiğine dair,pratik tüyolar hazırladık.Bu tüyolarla kusursuz görünümü elde etmek hiç de zor değil.
Küçük gözler için yapılan makyajda amaç gözleri belirginleştirmektir. Göz kapağına açık renk far sürülür ve daha mat bir farla gölge yapılır. Kirpiklerin üstü ve kaşların altı açık tonlarda bir farla aydınlık gösterilmelidir. Göz içleri beyaz göz kalemi ile boyanır ve kirpiklere bol rimel sürülür.
Çukur gözler için makyaj  yine gözleri belirginleştirmek için yapılır. Kaşların altına orta koyulukta, göz kapağına açık tonlarda bir far sürülür. Göz kapağı ile kaş arasına yine orta koyulukta bir farla gölge yapılır. Göz içine beyaz göz kalemi uygulanır ve alt kirpikler hafif, üst kirpikler daha yoğun olacak şekilde rimellenir.
Yuvarlak yapıdaki gözler, verdiği ifadeyi değiştirebilmek için mümkün olduğunca badem göz tipine benzetilir. Göz çukuruna koyu tonlarda bir far uygulanır ve göz kapağı kıvrımı belirginleştirilir. Alt ve üst kirpik diplerine kalem ya da eyeliner ile ince çizgiler çekilir, kuyruk kısmında dışa doğru uzatılır ve dış noktalarda belirginleştirilir.
Burada yazılı olarak açıkladığımız göz makyajı tekniklerini,uygulamalı olarak temel makyaj videoları sayfasında izleyebilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top