iş makyajında püf noktalar


İş hayatında yer alan kadınlar olarak derdimiz çok!Kimimiz ofislerde kimimiz dışarıda bir şekilde çalışıyoruz. Hayatımızı devam ettirmek için erkenden kalkıyor,yollara düşüyoruz. Sabah çok vaktimiz olmadığınız düşünerek hızlı  bir makyaj yapıp çıkıyoruz. Peki,iş makyajımızı yaparken neleri nasıl kullanıyoruz? Burada size ideal bir iş makyajının nasıl olması gerektiğinden bahsetmek istiyoruz;

            Sabah kalkıp, cilt temizliğimizi yapıp,nemlendiricimizi uyguladıktan sonra yüzümüzde görünmesini istemediğimiz yerleri kapatmakla başlıyoruz makyajımıza. Kimimiz fondöteni tercih etmiyor, güneş koruyuculu bir bb krem bile işinizi rahatlıkla görebilir. Göz önünde olduğunuz bir işiniz varsa hafif yapıda bir fondöteni öneririz.  

Fondötenden sonra yüzümüzde parlayan bir görüntü olmaması için pudrayla fondöteni sabitlemeliyiz. Giyeceğiniz kıyafet rengine göre bir göz makyajı yapabilirsiniz. Bej renklerinde bir far ve bir eyeliner gözlerinizin yapısını çok güzel ortaya çıkaracaktır. Bu noktada seçim sizin, gözleriniz ön planda olacaksa dudakları gizlemeli, dudaklar ön planda olacaksa göz makyajını abartmamalıyız.İş makyajlarında ciddiyet ağır basacağı için, simli, parlak ve frapan makyajı önermiyoruz. Karşı tarafta ciddi ve güven veren bir imaj yaratmak için pastel tonlarında renkler ve dudak renklerinde rujlar kullanabiliriz.Hırslı ve iddialıysanız kırmızı kullanmaktan çekinmeyin! :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top