kırmızı ruj nasıl sürülür?


Makyaj tüyoları-kırmızı ruj nasıl sürülür?

‘’Ruj sürmenin de tekniği mi olur? Sürüp çıkıyoruz işte!’’ Diyorsanız yanılıyorsunuz J Ruj sürme tekniklerini doğru kullanarak hem kusursuz hem de oldukça kalıcı bir dudak makyajı elde etmiş olursunuz.Aşağıda verdiğim iki ruj sürme tüyosu ile kırmızı rujunuzu daha güzel ve fark edilir sürmeniz mümkün.

Kırmızı ruj nasıl sürülür? Nasıl daha kalıcı olur?

Ruj sürmeden önce ufak bir peeling yapmak daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacak. Bu yüzden ilk olarak dudaklarınızı sıcak bir bezle silin ve yumuşamasını sağlayın. Daha sonra türk kahvesinin telvesini parmağınıza alıp dudaklarınıza yukarı-aşağı sağa-sola hareketler yaparak sürün. Böylece dudakların üzerindeki ölü deriyi atmış olacaksınız. Peeling yaptıktan sonra dudaklarınızı durulayın ve dudakbalmı sürüp biraz bekleyin. Dudaklarınız nemi iyice alsın ve yumuşacık olsun.

İkinci aşamada ise dudaklarınızı hafif bir kapatıcı ile kapatın. Ancak çok hafif tutun bu kısmını. Fazla kullanırsanız dudaklarınız kuruyabilir. Kapatıcıyı sürdükten sonra yine çok hafif bir pudra uygulayın. Daha sonra kırmızı tonlarda olan dudak kalemini alın ve dudaklarınızın kenarlarındaki çizgiyi taşırmadan tüm dudağınıza sürün. Dudak kaleminin üstüne yine kullanacağınız renkte kırmızı ruju tüm dudağınıza sürün. Ruju sürdükten sonra bir peçete alıp dudağınıza bastırın ve fazlalığı alın. Hepsi bu kadar J

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top