kusursuz ten makyajı


Şüphesiz ki iyi bir makyajın en büyük tamamlayıcısı kusursuz yapılmış bir ten makyajıdır.Ten makyajını ne kadar iyi yaparsak makyajın temeli o kadar sağlam olur.

İlk önce,cildi temizlemek ve bakımını yapmış olmak gerekiyor. Kusursuz makyajın asla atlanmaması gereken adımı temizlik ve bakımdır. Daha sonra cilt tipine uygun ürünler seçilmeli ve doğru renk bulunmalıdır. Cilt ile uyuşmayan renkler, cilt tonunda farklılık yaratıp göze hoş görünmeyen sonuçlar almanıza neden olabilir.Bu yüzden doğru rengi bulmak şarttır diyebiliriz.

Doğru renk ve ürünü bulduktan sonraki aşama uygulama aşaması ve en çok kafa karışıklığı yaşanan aşamadır aynı zamanda. Makyajın cilde iyi oturması için bir makyaj bazı kullanabilirsiniz. Ama iyi bir nemlendirici de bu görevi görebilir. Daha sonra bir kapatıcı yardımı ile ciltteki leke ve kızarıklıklar teker teker kapatılarak sabitlenir. Göz altları kapatıcı ile kapatılıp, concailer ile renk eşitsizliği giderilir. Cilt tipi ve rengine uygun bir fondöten uygulanarak da tüm yüz kapatılır üstüne transparan veya renkli bir pudra yardımı ile sabitlenir.

Ten makyajını farklı renkte fondötenler kullanarak da yapabilirsiniz. Yüzünüzün aydınlık olmasını istediğiniz alanlara açık renkte, daha arka planda olmasını istediğiniz alanlara ise koyu renkte bir fondöten sürüp doğal duran bir kontür işlemi yapmış olabilirsiniz.  Ten makyajınız hazırJ  

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top