makyaj bağımlısı mısınız? 15 makyaj bağımlılığı belirtisi


‘’Gözlerimin altı ne kadar mor görünüyor hemen bir kapatıcı süreyim… Ay yanaklarım da bugün pek bir cansız sanki? Sivilcem mi çıkmış? ‘’ deyip elinize önceleri bir BB krem, sonra yavaş yavaş fondöten almaya başladınız ve bir de baktınız ki her gün makyaj yapmaya başlamışsınız. Yoksa siz de makyaj bağımlılarından birisi mi oldunuz?  İşte makyaj bağımlılığının 15 işareti;

·   1-Aynaya baktığınızda çok soluk göründüğünüzü düşünüyor ve en azından BB krem olmaksızın evden çıkmıyorsunuz. Zamanla BB krem size az gelmeye başladı ve o çok merak ettiğiniz CC kremi almaya karar verdiniz değil mi?

·   2-Maaşınızın büyük bir bölümünü kozmetiklere harcıyorsunuz. Herhangi bir kozmetik mağazasına girince geçen zamanın farkına bile varmıyor ve muhtemelen yüklü miktarda harcamalar yapıp çıkıyorsunuz.

·   3-Kişisel eşyalarınızın büyük bir bölümünü makyaj malzemeleri oluşturuyor.

·   4-Markete bile gitseniz, kozmetik kısmına uğramadan alışverişiniz bitmiş sayılmaz.

·   5-Almak istediğiniz ürünün yorumlarını okumak için saatlerinizi internette araştırma yaparak geçiriyorsunuz. (Evet, biliyorum almak için can attığınız o ürün ülkemizde yok henüz…) Yurt dışı gezilerinizde vaktinizin önemli bir kısmını, aradığınız ürünleri bulmaya ayırıyorsunuz.

·   6-Makyaj yapma süreniz minimum 30 dakika.

·   7-Renkli renkli ve bir sürü maskaranız var. Kirpiklerinizi ne kadar da güzel gösteriyor değil mi? Peki ya suda akmayan maskaraları silmeye ne demeli? İşkence bu olsa gerek.

·   8-Makyaj yaparken, sanat icra ediyormuşçasına özeniyorsunuz ve makyaj yapmak ruhunuza iyi geliyor.

·   9-Makyajsız yeterince güzel olmadığınızı düşünüyorsunuz.

·   10-Sizi makyajsız sadece en yakınlarınız görebilir. Onun haricinde makyajsız asla dışarı çıkmazsınız.

·   11-Kalıcı makyaj konusunu çoktan araştırdınız ve biraz cesaret gelmesini bekliyorsunuz.Sonuçta ya istediğiniz gibi olmazsa?

·   12-Yolda yürürken mağazaların vitrinlerinde veya ayna olan yerlerde makyajınıza bakıyor;tazelemek gerekiyorsa hiç üşenmeden aynanızı çıkarıp makyajınızı tazeliyorsunuz.

·   13-Sizin için bir kadının çantasında mutlaka olması gerekenler; fondöten, dudak balmı,ruj, kırmızı ruj, dudak rengi ruj, pembe ruj, maskara, allık, ayna… Bu liste uzar gider :)

·   14-Bakımsız görmeye tahammülünüz yok. Utanmasanız elinize fırça alıp insanların yanaklarına allık falan süreceksiniz.

·   15-Daha indirim zamanı gelmeden ne alacağınıza karar verdiniz ve indirim günü sizin için adeta bir bayram havasında geçiyor.

Yukarda yazılanların yarısından çoğuna ‘’aynı ben!’’dediyseniz siz de bir makyaj bağımlısı olabilirsiniz. Makyaj yapmak çok eğlenceli, keyifli ve çok iyi hissettiriyor. Ancak kritik nokta, makyajsız da güzel olduğumuzun bilincinde olmak,makyajı hastalık haline getirmemek. Makyaj olmadan da kocaman gülümseyebilmek ve mutlu olmak, kendimizi sevmek biz kadınlar için çok önemli. Unutmayın güzeller, makyajsız da çok güzelsiniz!  :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top