makyaj sırları


Makyaj sırları

Güzellik ve bakım için bir sürü para harcıyoruz...Oysa elimizdeki malzemeleri doğru kullanırsak,hem eşsiz bir güzellik elde edebilir,hem de paramızı boşa harcamamış oluruz.

Yapılan araştırmalarda alışverişin, yaşattığı geçici mutluluk hissi nedeniyle bir bağımlılık olduğu ortaya çıkmış. Yani almak istediğimiz şeyi aldıktan hemen sonra mutlu oluyoruz (kısa süreliğine) ve onu çabuk tüketiyoruz. Bir süre sonra sıkılıp, yeni ürünlerin peşinden koşmaya başlıyoruz. Bu konuda sizlere elinizdeki ürünlerle nasıl değişik şeyler yapacağınızı anlatmak istiyorum. Bunlar aslında birçoğumuzun bildiği basit şeyler.

Makyaj sırları /Allık

Allık nasıl sürülür ve allık ile neler yapılabilir?

Allığı yanağınıza eşit oranda dağıtmadan makyajı bitiriyorsanız hata ediyorsunuz. Bu yüzden,allık sürerken azar azar alıp iki tarafa eşit oranda dağıtmak ve keskin izler bırakmamak gerekiyor. Doğal bir görünüm için bu şart.

Oldukça fazla allığınız var ama yine de sıkıldınız ve farklılık istiyorsunuz? O zaman allıklarınızı karıştırarak kullanın.  Emin olun işte o renk kimsede olmayan bir renk olacak.

Allığı abartmadan far olarak uygulamak da oldukça güzel sonuçlar veriyor. 

Bunların yanı sıra, allığı kulaklara kadar sürmek pek de hoş durmuyor. Yanaklarda doğal bir görüntü için, çok fazla uygulamamak gerekiyor.Makyaj sırları/Ruj ve parlatıcı

Ruj ve parlatıcı ile neler yapılabilir?

Çeşit çeşit rujunuz var veya sadece birkaç tane… Hiç önemi yok. Eğer rujlarınızın renklerini birbirine karıştırırsanız çok değişik renkler elde edeceksiniz.Böylece farklı renkte ruj arama sevdanızı biraz dizginleyebilirsiniz.

Peki başka neler yapılabilir? Elbette krem allık! Çok aşırı koyu renkte rujlar kullanmadığınız sürece, istediğiniz ruju yanaklarınıza sürerek krem allık olarak kullanabilirsiniz. İşte makyaj çantanıza ekstradan allık da eklediniz. O yüzden allıklarda bulamadığınız renkleri rujlarda arayarak istediğiniz renkleri kendiniz oluşturabilirsiniz.

Unutmayın;hiçbir şeyi kuralına göre oynamak zorunda değilsiniz. Ben rujları günlük hayatımda krem allık olarak kullanıyorum ve inanılmaz keyifli. Oldukça kalıcılar aynı zamanda.

Krem allığınızın renginde değişiklikler yapmak isterseniz,üstüne farklı bir ruj veya allık sürün. Böylece istediğiniz renkte çeşit çeşit allıklarınız olabilir.  


Makyaj sırları /Parlatıcı

Dudaklarımızı ışıl ışıl yapan parlatıcılarla neler yapılabilir?

ilk olarak aydınlatıcı yapılabilir. Aydınlatıcınızı rutin olarak uyguladığınız yere, bir parça parlatıcı dokundurun ve yayın. Fazlası hoş durmayacaktır. Cildiniz güneşin altında ışıl ışıl parlayacak.

Dikkat ; Bazı glosslar biraz yapış yapış hissi verebilir.

Far bazı olarak kullanabilirsiniz. Küçük bir miktar şeffaf parlatıcıyı göz kapaklarınıza sürün ve üstüne farınızı sürün. Far hiçbir yere kıpırdamıyor.

Farı uyguladıktan sonra üstüne sürüp, farınızın daha canlı bir renkte durmasını sağlayabilirsiniz. Böylece oldukça ıslak bir görünüm elde etmiş olacaksınız.Makyaj sırları /Maskara

Şeffaf maskara ile neler yapılabilir?

Kaşlarınızı boyadıktan sonra şeffaf bir maskara ile istediğiniz yöne tarayın. Bütün gün öyle kalacaklar.

Makyaj sırları /Far

Farlarla neler yapılabilir?

Akmayan göz kalemi diye buna derim doğrusu. Hangi renk olursa olsun,gözlerin içine sürülen far akmıyor ve uzun süre kalıyor. Çeşit çeşit göz kalemi almanıza gerek yok, size tek gereken bir far fırçası. İstediğiniz farı alın ve gözünüzün içine (kalem çektiğiniz yere) uygulayın.

Fardan eyeliner da yapabilirsiniz.Fırçanızın ucunu biraz ıslatın ve istediğiniz renkte farı eyeliner olarak uygulayın.

Eğer isterseniz, siyah eyeliner uyguladıktan sonra üstünü far ile geçebilirsiniz. Böylece eyeliner sabitlenmiş olacak ve uzun süre bir yere kıpırdamayacak. 

Tüketerek değil,üreterek mutlu olmak en güzeli! :) 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top