makyajla yüzdeki kusurları gizleme


Yüzünüzde sevmediğiniz kusurlar var ve bu kusurları bir şekilde gizlemek istiyorsanız, bu yazımız işinize yarayacak.

Kırışıklıkları gizlemek isterseniz, kırışıklık olan bölgeye fondöteninizden açık bir tonda kapatıcıyı ince şerit halinde sürün. Ve daha sonra, parmaklarınızla hafif dokunuşlarla yedirin.

Kurumuş ve çatlamış dudaklarınız varsa, ruj sürmeden önce nemlendiricili bir dudak bakım ürünü dudağınıza uygulayın.

Kahverengi lekeleriniz varsa, kapatıcıyı lekelerle cildiniz aynı tonda olana dek cildinize uygulayın ve sonra fondöteninizi sürün. Ardından pudra ile mutlaka sabitleyin.

Burnunuz uzunsa, koyu renk bir fondöteni burnunuzun ucuna uygulayın ve iyice dağıtın.Sonra mutlaka bir pudra yardımı ile sabitleyin.

Burnunuz genişse, yine koyu renkte bir fondöteni burun kenarlarınıza uygulayın ve pudra ile sabitleyin.

Ufak bir çeneniz varsa, çenenizin ucuna açık renkte bir fondöten uygulayıp iyice dağıtın. Unutmayın, açık renkler her zaman daha öne çıkar. Sizin istediğiniz çenenizin küçük görünmemesi ise, bu yöntem oldukça işe yarayacak.

Büyük bir çeneniz varsa bu defa, koyu renkte bir fondöteni yine çenenin ucuna uygulamak ve iyice yedirmek gerekecek. Sonra mutlaka pudranızı sürüp sabitleyin. Ayrıca koyu renk rujlar kullanarak, dikkati dudaklarınıza yoğunlaştırabilirsiniz.

Yorgun ve uykusuzsanız, gözlerinizin içine bej renkte bir kalem ile gözlerinizin kızarıklığını gidermiş ve daha canlı bakışlara sahip olmuş olursunuz. Ayrıca kirpiklerinize maskara sürerek bakışlarınıza derinlik katıp, gözlerdeki yorgunluğu gizlemiş olursunuz.

Tüm bu yazdıklarımızı ‘’makyaj videoları’’ sayfasında uygulamalı olarak izleyebilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top