maskara nasıl sürülür ?


Maskara nasıl uygulanır ?

Maskara uygulamak için muhteşem kirpiklere sahip olmanıza gerek yok. Birkaç pratik bilgi ile çok güzel, uzun ve kıvrımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Maskara nasıl uygulanır? Maskara uygulama yöntemleri nelerdir?

Maskara uygulamadan önce bir kirpik kıvırıcıyı alın, kirpiklerinize yerleştirin ve kıvırın. Bu işlemi yaparken aynı zamanda kıvırıcı aleti hafifçe yukarı kaldırın; kirpiklerinizin muhteşem bir şekilde kıvrıldığını göreceksiniz. Merak etmeyin, kirpik kıvırıcı kirpiklere zarar vermez.

Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra sizin için uygun olan maskarayı alın ve kirpiklerinizin en dibinden başlayarak zig-zag hareketlerle yukarı doğru kıvırın. Bunu üst üste uygulayın. En tepeye gelince tekrar en aşağıya dönün ve tekrar kirpiğin en tepesine gelinceye kadar zig-zag yapın.


Alt kirpiklere gelince, oraya maskara uygularken özenli olmalısınız. Eğer elinizin ayarı kaçar ve bol bol sürerseniz, göz yapınızın şeklini tamamen değiştirmiş olabilirsiniz. Dolayısı ile alt kirpiklere maskarayı sadece kirpiklerin uçlarına dokundurup çekerek uygulamalısınız. Böylece çok daha hoş bir görüntü elde edeceksiniz.

Eğer maskaranın göz kapaklarına bulaşmasını istemiyorsanız, parmağınızı göz kapağınıza koyup öyle uygulama yapabilirsiniz.

Maskarayı sürmek aslında o kadar da zor değilmiş değil mi?J

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top