porselen makyaj nedir, nasıl yapılır ?


Kadınların merak ettiği, kendine uygulamaya çalıştığı veya gidip yaptırdığı porselen makyaj nedir, şimdi anlatıyoruz ;

Öncelikle porselen makyaj, ismini ‘’porcelain doll makeup’’tan alıyor. Yani, porselen bebek makyajı… Porselen bebekleri bilirsiniz; cildi pürüzsüz ve parlak, yanakları pembe veya kırmızıdır ve gözleri kocamandır. İşte porselen makyaj aslında bu porselen bebeklere benzetilerek yapılan makyajdır. Ülkemizde kimi yerler porselen makyaj yaptığını söyleyerek makyaj yapıyor. Fakat porselen birsonuçtan ziyade, çok ağır ürünlerle kapatılmış bir cilt görünümü oluşturuluyor.Yapılan makyajın, porselen bebek makyajı olabilmesi için, çok ağır ürünler kullanılmasına gerek yok.

Porselen makyaj yapmak için birkaç tüyo:

·    Öncelikle cildi makyaja hazırlamak gerekiyor. Bunun için bir nemlendirici ve makyaj bazı kullanmalısınız. Böylece cildiniz daha pürüzsüz görünecek.

·    Porselen makyajın asıl konusu, pürüzsüz bir cilt oluşturmaktır. Bunun için tüm tüylerinizi alın.

·    Kullanacağınız fondötenin cilt tipinize uygun olduğundan emin olun. Hatta cilt tonunuzdan bir-iki ton açık fondöten daha iyi sonuç almanıza yardımcı olabilir. Fondöteninizi,tüm yüzünüz ve boynunuza eşit şekilde dağıtın.

·    Kapanması gereken bölgeleri kapatıcı ile kapatın ve pudra ile sabitleyin.

·    Göz altlarını kapatın ve tüm yüzünüzün aynı renkte olduğundan emin olun. Yani, gözaltını çok açık bir renk ve yüzünüzü koyu bir renkle kapatmayın. Her yer eşit renkte olmalı.

·    Şimdi,buradan sonrası sizin tercihinizde, dilerseniz krem allık ve krem ürünlerle devam edip daha ışıltılı bir görünüm elde edebilir; yine dilerseniz, pudra ile sabitleyip toz allık gibi toz ürünlerle devam edebilirsiniz. Porselen makyajda her ikisi de kullanılabilir.

·    Kullanacağınız allığın doğal yanak rengine yakın durduğundan emin olun. Bunun için bir tüyo;dudak renginiz ne ise o renklerde bir allık uygulayın J

·    Gözlerinizde yoğun makyaj yapmamalısınız. Bej bir farı tüm gözünüze yayıp, açık kahve tonları, siyah, gri (doğal gösterecek şekilde) ile çok az bir gölge yapabilirsiniz. Eyeliner’ı ise yine çok ince bir hat şeklinde çizebilirsiniz.

·    Kirpiklere maskaranızı sürün.İsterseniz takma kirpik kullanabilirsiniz.

·    Rujunuzu sürerken çok dikkatli olmalısınız. Dudak hattınızı kalemle konturleyip, daha sonra rujunuzu sürerseniz, güzel bir sonuç elde edersiniz.

·    Kaşlarınızı şekillendirin. Makyajınızı sabitlemeyi unutmayın!

·    Porselen makyajı, hangi porselen bebeğe benzemek isterseniz o şekilde yapabilirsiniz.Renk seçimi tamamen size kalmış. Veya kendi porselen görünümünüzü kendiniz oluşturabilirsiniz.           

Porselen makyaj yaparken bunlara dikkat ederseniz, daha güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top