uçak seyahatinde nasıl bir makyaj yapmalıyım?


İş veya tatil için Uçakla seyahate gidiyorsunuz;Hazırlıklar tamam,makyajınızı yaptınız ve uçağa geçtiniz.Öncelikle iyi uçuşlar :) Eğer uzun bir uçuşsa,ister istemez uyuyacağınız için,uyandığınızda;Makyajınız akmış,gözlerinizin altı simsiyah olmuş,allık gitmiş, ruj uçmuş halde kendinizi bulmanız büyük olasılık.:) Basınç  farkı ve uçaktaki kuru hava,günlük yaptığımız rutin makyajdan farklı bir yöntem izlememizi zorunlu hale getiriyor.

Peki,uçakla uzun seyahate giderken yapacağınız makyaj nasıl olmalı?

Öncelikle,uçakta kuru hava ortamı olduğu için,dikkat etmeniz gereken en önemli konu şu :Yüzünüz ve dudaklarınız ve cildiniz oldukça kuruyacak.Bu nedenle,yoğun nemlendirici sürün ve makyajınızı öyle yapın.Sonrasında,şu tür ürünleri tercih edin;

1- BB krem: Fondöten yerine BB krem tercih ederseniz cildinizi nemlendirmiş  ve renk eşitsizliğini gidermiş olursunuz.

2-Kapatıcı: Kapatıcınızı sadece çok saklamak istediğiniz bölgelere uygulamanız yeterli.

3-Sabitleyici Mineral Pudra: İnce yapısından dolayı hem cildiniz kurumaz, hem makyajınız sabitlenmiş olur.

4-Krem Far: Krem farlar hem iyi birer baz hem de kalıcı farlardır. Uçuş esnasındaki kuruma ve akmayı minimuma indirmiş olursunuz.Dilerseniz üstüne istediğiniz tonlarda farlar sürebilirsiniz. Çok koyu renkleri tercih etmemeniz sizin için faydalı olur.

5-Krem Allık: Toz allıktan ziyade krem allık kullanırsanız, cildiniz daha az kurur.

6-Waterproof Rimel: Uyurken akmayacak ve yüzünüz simsiyah olmayacaktır.İsterseniz şeffaf rimel de kullanabilirsiniz.

7-Dudak balmı: Mutlaka ve mutlaka yanınızda olsun,çünkü kuru havadan dolayı çok ihtiyacınız olacak.Ayrıca kalıcı rujlar sürme hatasına düşmeyin.Dudaklarınız kuru havadan yeterince etkileneceği için bir de kalıcı rujlar dudaklarınızı kurutmasın. Eğer renk vermesini istiyorsanız parlatıcı veya renk veren dudak koruyucular işinizi görecektir.

8-Eyeliner: Eğer 'eyeliner olmadan asla' diyenlerdenseniz , suda çıkmayan eyeliner lar yine akmaması açısından tercihiniz olsun.

9- Eğer isterseniz, yanınıza içi termal su dolu olan (çeşitli kozmetik mağaza ve eczanelerde bulunuyor) spreylerden alarak, uçuşta ara sıra yüzünüze sıkarak hem ferahlamış hem de cildinize çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz. 


Yapacağınız makyajda bu ürünleri kullanırsanız, kuru havanın etkilerini minimuma indirmiş olursunuz. Tekrar hatırlatmakta yarar var; Çok ağır makyaj yapmayın.Kadın her yerde güzel ve bakımlı olabilir,yeter ki istesin !

İyi uçuşlar dileriz :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top