yaz makyajı nasıl yapılmalı?


Yaz yaklaşırken akıllarda soru işaretleri belirmeye başladı;  ‘’yazın nasıl makyaj yapmalı?  Yazın dışarı çıkarken makyajın akmaması için neler yapılabilir? Yaz aylarında makyaj nasıl olmalıdır?’’  Biz de bu soruları sizler için yanıtladık J

Yazın sıcak havalar dolayısı ile makyaj uzun süre dayanmamakta ve haliyle bizleri sıkıntıya sokmaktadır. Peki yazın makyajın akmaması için neler yapılabilir, bir çözüm var mıdır? Öncelikle, eğer ağır bir makyaj yaptıysanız, ne kadar iyi sabitlemiş olursanız olun makyajınız sıcağın altında akacaktır. Bu durumu makyaj tarzınızı değiştirerek önleyebilirsiniz.

Yazın özellikle yoğun kapatıcılık veren fondötenlerden kaçının. Fondoten yerine renkli nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. Önceden bir kapatıcı yardımı ile tüm kusurlarınızı kapatıp, üstüne renkli nemlendiricinizi uygulayın ve sabitleyin.Veya cildiniz müsait ise, cildinizi nemlendirdikten hemen sonra hafifkapatıcılık veren pudralar ile yine cildinizin nefes almasını engellemedenkapatmış olursunuz.  Yanınızda mutlakapudranızı bulundurun. Gerektiğinde tazeleyip anında fresh görüntü eldeedebilirsiniz. Göz kalemi sürdükten sonra sıcaktan akmaması için üstüne farlamutlaka geçin. Göz kaleminizi sabitlemiş olursunuz. Yine rujun dudakta daha uzun dayanması için önce dudaklarınıza biraz pudra sürün sonra bir dudak kalemi ile önce dışını sonra içerisini boyayın. Daha sonra ruju bu bazın üstüne sürün.Daha uzun süre dayandığını göreceksiniz.

Yaz makyajı nasıl olmalıdır?

Yazın güneş altında cildimizin ışıl ışıl parladığı bir dönemi temsil ettiği için mat renkleri şimdilik rafa kaldırmakta fayda var. Öncelikle renkli nemlendirici ile cildinizi nemlendirin ve transparan bir pudra ile sabitleyin. Yazın olmazsa olmaz makyaj ürünü kesinlikle bronzer! Bu yüzden pudranızı uyguladıktan sonra içinde hafif ışıltılar barındıran bir bronzerı yüzünüzün güneşte yanan kısımlarına uygulayın. Cildiniz bronz değilse bile bu işlemi uygulayıp çok doğal bronzluğa kavuşabilirsiniz. Aynı şekilde boynunuza da uygulamayı ihmal etmeyin ki renk farklılıkları oluşmasın. Bronzerı uyguladıktan sonra  pembe-şeftali tonlarında allığınızı sürün. Elmacık kemiklerinizin üstünü mutlaka aydınlatın.

Gözlerinizde koyu renkler kullanmak yerine daha canlı ve sıcak renkler kullanın. Yazın cıvıl cıvıl görüntüsü yüzünüze yansısın! Yaptığınız bu makyajı bir maskara ve lipgloss ile sonlandırın.

Makyajınızhazır! J

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top