yorgunken bile iyi görün !


Kış aylarında en çok yakalandığımız rahatsızlıktır soğuk algınlığı...Bir kadın için grip,nezle türü hastalıklar görüntü açısından da tam bir baş belasıdır..Soğuk aldığımızda  gözümüz kızarır,cildimiz solar ve bu gerçekten hoş bir görüntü değildir.Önemli bir iş görüşmeniz veya toplantınız var ve bu görüntüyle toplantıya katılmak istemiyorsunuz.:)Bir kaç ufak makyaj hilesiyle, canlı ve enerjik görünmeniz mümkün.


İşte pratik öneriler;


-Gözlerinizin iç köşelerini şampanya ya da yumuşak bir şeftali rengiyle aydınlatın. Gözlerinizin içine aynı zamanda bej tonlarında bir göz kalemi de uygulayabilirsiniz. Kızarmış gözleri bu şekilde gizleyebilirsiniz.

-Kirpik diplerinizden yukarı doğru uygulayacağınız maskara gözlerinizi büyük ve canlı gösterecek.

-Yeşil renkli bir corrector (düzeltici) ile kırmızı olan bölgeleri düzeltin. Bir miktar parmağınıza alın ve kırmızılıkların üstüne hafifçe dokundurup yayın. Bu kırmızı bölgeler, sürekli sildiğiniz burnunuzun kenarları veya tahriş olan bölgeler olabilir.  Ve daha sonra kapatıcıyı uygulayın. Kapatıcıdan sonra bir pudra ile sabitlemeyi unutmayın.

-Kış ayları, insanların daha beyaz olduğu ve soluk göründüğü aylar olduğu için, birazcık bronzer ve şeftali tonlu allık ile yüzünüzdeki solgunluğu minimuma indirmiş olacaksınız.

-Kurumaya ve tahriş olmaya en çok müsait yerimiz şüphesiz dudaklarımız.Onları ihmal etmeyin ve fırsat buldukça dudak balmınızı kullanın. Akşam yatmadan mutlaka sürün, sabaha yumuşacık dudaklarla uyanın.

-Kış ayının kuru havasının üstüne bir de grip,nezle eklenirse,  cildimiz oldukça kurumuş olacak. Bu sebeple, cilt tipinize uygun, yoğun bir nemlendiriciyi göz ardı etmemek gerekli.

-Cildimize en iyi nemlendiriciyi dahi sürsek, su içmeden bu nemlendirici pek bir işe yaramayacak. Çünkü nemlendirici, cilde suyun yaptığı etkiyi yapan bir şey değildir. Nemlendirici, cildin kendi neminin uçup gitmesini engelleyen bir bariyer görevi görür. Bu sebeple, hadi güzeller,dolduralım bardakları :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top