2014 2015 sonbahar kış moda trendleri


2014 2015 Sonbahar Kış Moda trendleri

Milano,Londra,Paris ve New York Moda Haftalarında önce çıkan 2014 -2015 Sonbahar/Kış  moda trendlerini sizler için derledik.Çünkü bazen bir moda haftasında çok öne çıkan parçalar,diğer moda haftasında o kadar ilgi çekmeyebiliyor.

Tüm önde gelen fashion week ‘lerde popüler olan renk model ve desenlere sırasıyla  göz atalım;

2014 2015 Sonbahar Kış Modası Renkleri

Pastel Renkler

Özellikle Londra  Moda haftası başta olmak üzere,hepsinde öne çıkan ortak renklerin başında pastel tonlar geliyor! Mont,Kaban,Pardesü,Kazak,Tek Parçalar,Miniler...Kısaca aklınıza gelen tüm giysilerde pastel kullanılmış.Özellikle yeşil,mavi ve pembe tonlardaki pastel tüm tasarımlarda var desem yalan olmaz.Ünlü modacıların pastel çalışmaları bu kışı sakin ve romantik geçirmemize yardım edecek gibi.Dolca&Gabbana,Givency,MıuMıu,Kenzo pastel kombinlerde en iddialı parçalara imza atmışlar.


Kırmızı

Kırmızının her tonu bu yıl cesurca çalışılmış.Özellikle ateş kırmızısı başta olmak üzere tüm kırmızı tonları abiye,kazak ve trikolarda görmek mümkün.


Siyah

Sanırım siyah ve kadın yan yana gelince bir moda akımından söz etmek anlamsız...Bir kadın klasiği olan siyah hemen her defilede gözümüze çarptı.


2014 2015 Sonbahar Kış Modasında öne çıkan modeller

Makülen

Bu kış kadın modasında  erkeksi ve sert tasarımlar trend olacak.Gardırobunuzda bu parçalar yoksa şimdiden hazırlık yapmalısınız!


Balıkçı Yaka

Newyork moda haftasında neredeyse tüm modacılar söz birliği etmişçesine balıkçı yaka(turtleneck) tasarımlara imza atmışlar.Diğer moda günlerinde de öne çıkan tasarımların çoğunda balıkçı yaka çalışılmış.Balıkçı yaka kesimler ile bu kışı nostaljik ve romantik yaşayacağız gibi görünüyor.


Oversized

Diğer Kış modası yazımızda da ısrarla üzerinde durduğumuz geniş kesim(oversized) modası ,özellikle pantolon ve ceketlerde etkisini gösteriyor.İddialı modelleri denemek isteyen öncü kadınlar için ideal parçalar diyebilirim.


Etekler

Son birkaç yılın kış modasında trend topic olan etekler bu yılda oldukça popüler! Mini,midi ,maksi tüm etek modelleri trend olmaya devam edecek.Özellikle flared (diz altı) etek modelleri uzun çizmelerle kombinlenecek.

 

2104 2015 Sonbahar Kış Modası öne çıkan desenler

2014 -2105 Sonbahar kış modasında geçen yılı kullanılan geometrik şekiller  etkisini devam ettirecek.Monokrom desenlerde ağırlıklı olarak gri ve metalik etki hakim.Hareketli ve renkli parçalarda çiçekler,kontrastlar ve kaz ayakları ön plana çıkıyor.

Not;2014 2015 Sonbahar Kış Modası için şu yazımızı da okumanızı öneririz. http://guzelimguzel.com/Kategoriler/yasam-tarzi/moda/2014-2015-sonbahar-kis-modasi/284

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top