2014 jean trendleri


2014 kot modası

Jean'in hayatımızdaki yeri tartışılmaz... Ancak son yıllarda Jean parçaların çok daha revaçta olduğunu görüyoruz. Bu durum 2014 ilkbahar/yaz sezonunda da bozulmuyor ve Jean parçaların yine yeniden yorumlandığı bir sezona merhaba diyoruz. 2014 yaz sezonunda Jean olan her şey çok değerli! O yüzden kıyıda köşede ne kadar Jean’iniz varsa, bu sezon değerlendirebilirsiniz. Öyleyse yeni sezonda hangi Jean parçalar öne çıkacak,gelin 2014 kot modasına bir göz atalım...

 

 

 

Jean Elbiseler /Denim Dresses /Jean Salopetler

 

2014 ilkbahar/yaz sezonunda Jean'den ve Jean benzeri kumaşlardan yapılmış elbiseler ve salopetler oldukça revaçta olacak. Özellikle Shift elbise denilen, dizin hemen üzerinde biten ve vücuda yapışmayan elbiseler ön plana çıkıyor. Hem yarım kollu hem de kolsuz Jean elbiseler ve Jean salopetler rahatlıklarıyla bu yaz sık tercih edilecek.


Yırtık Jean /RippedJeans

 

Yırtık Jean modası da 2014 ilkbahar/yaz sezonunda kendini gösteriyor. Üstelik dozu biraz daha artırarak... Özellikle lime lime kesilmiş skinny jeanler ve yırtık pırtık Boyfriend Jean pantolonlar sezonda ağırlıklı olarak yer buluyor.


Paçası Kıvrık Jean Pantolonlar / Rolled-upJeans

 

2014 ilkbahar/yaz sezonunda öne çıkan Jean trendlerinden biri de, Jean pantolonların paçasını kıvırmak... Hemen her tür pantolonun paçasının kıvrıldığını söylemek mümkün... Bu şekilde sezonun kısa paça pantolon trendine de uyum sağlanıyor.


Jean Ceket /Jean Jackets

 

Jean ceketin modası asla geçmez ancak 2014 ilkbahar/yaz sezonunda kot ceketlerin ayrı bir yeri olacak. Ceket boyu ne kadar kısa olursa o kadar iyi. Özellikle ceket trendinin kot ceketlere de sirayet ettiğini göreceğiz.


Jean Şort /Jean Shorts

 

Jean şortlar kuşkusuz her yazın favorisi, ama yine tıpkı diğer parçalar gibi bu sezon daha çok öne çıktığını söylemek gerekiyor. Özellikle ayakkabılarda olan zımba detayı şortlarda daha sık karşımıza çıkacak. Hatta bu sezon Jean şortların ceketlerle ve gömleklerle birlikte giyildiğini göreceğiz.


Koyu Mavi Denim/ Dark Blue Denim

 

Jean renklerinde lacivertle bakan tonların popüler olduğu görülüyor. Hatta siyah ve füme tonların da oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz.


Not:2015 jean trendlerini merak ediyorsanız,şu yazıyı da okumanızı öneririm;http://guzelimguzel.com/Detay/yasam-tarzi/2015-jean-trendleri-/419

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top