2015 İlkbahar Yaz Ayakkabı Modelleri


2015 İlkbahar Yaz Kadın Ayakkabı Modası

2015 İlkbahar - yaz sezonunda trend olması beklenen ayakkabı modelleri  büyük oranda belli oldu ! 2015 İlkbahar/Yaz moda defilelerinde öne çıkan ayakkabı,terlik,çizme tasarımları neler bir göz atalım;

1-Peep toe

Platform topuktan düz taban spor modellere kadar tüm tasarımlarda burnu açık peep toe ayakkabı ve bot ve çizmeler 2015 İlkbahar yaz ayakkabı modasında öne çıkacak.Moda haftalarında ‘’exposure style /teşhirci tarz’’olarak adlandırılan bu modeller aslında 1940,1960 ve 1990 ‘larda oldukça trend olmuştu.Vintage esintiler bu yaz ayakkabı modasını da etkisi altına alacak gibi görünüyor J


2-Metalik Etki

2014 2015 Sonbahar Kış modasında etkisini hissettiren metalik akım,2015 İlkbahar-Yaz modasına da damga vuracak!Parlak rugan modeller sokak modasında trendy bir görünüm yaratacak.Öne çıkacak metalik renkler ise;Gümüş,bakır,gül kurusu ve altın renkleri olacak.


3-Şık spor

Günlük giyimin vazgeçilmezi olan şık spor tasarımlarda hakim renk beyaz olacak.Genellikle platform topuk kullanılan spor modeller sadece sokak modasında değil,uygun kombinlerle ofis modasında da kullanılacak.Sneaker modellerin yeni bir yorumu olan şık spor tasarımlar,rahatlığı ve zarafeti bir arada sunacak.


4-Makülen Etki

2015 Kış elbise modasında trend olan maskülen (makülen) giyim tarzı,2015 İlkbahar Yaz ayakkabı modellerinde de etkisini gösterecek. Timberland,bağcıklı,topuklu,iskarpin tüm modellerde kadın ayakkabı modasında erkeksi çizgiler hakim olacak.Rugan ve parlak yılan,timsah derisi tasarımlar yine maskülen etek,ceket ve slim fit pantolonlarla kombinlenecek.


5-Mash-up 

Herhangi bir moda akımına tabi olmayan,modanın belirli çizgilerle sınırlanmadığı mash-up style 2105 Ilkbahar Yaz modasının da ana temalarından biri olacak.Kadınlar her tarz hermodel ayakkabı ve sandaleti özgürce,hiçbir kaygı taşımadan giyecekler.Yüksek topuklu,sivri burun deri modellerden tutunda,düz taban örgü sandaletlere  kadar tüm modelleri iş ve sokak modasında sıklıkla göreceğiz.

Out olmasını beklediğim model ise;Son 4 yıldır yaz modasını esir alan bağcıklı business casual lastik ayakkabılar.

Sevgiyle kalın güzeller:)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top