2017 Jean Modası


2017 İlkbahar Yaz Kot Modası

2017 Kot trendleri ve Jean modası büyük oranda şekillendi...2016 yılından devam eden denimler ağırlıkta olsa da,yeni denimler de podyumlarda boy gösterdi.

2017’nin Jean modasına şöyle bir göz atalım;

Yırtık Kot

Son iki yılda ‘’number one ‘’ olan yırtık jeanler 2017 yılının da tek hakimi diyebilirim!Özellikle Mom Jean ve skinny denimlerde neredeyse tüm modaevleri yırtık Jean çalıştılar.Sokak modasında bu etki doğal olarak ağırlığını koymuş durumda.Pantolon,şort ve eteklerde yırtık Jean modası 2018 yılında da etkisini devam ettirecek gibi görünüyor.


Siyah Kot

2015-2016 Sonbahar Kış Sokak Modasının ayrılmaz parçası olan siyah jeanler,2017’de hem kış hem de ilkbahar /yaz modasında gücünü gösteriyor.Siyah jeanlerin tercih edildiği denim ise skinny.


Baskılı ve İşlemeli Modeller

Üzerinde cıvıl-cıvıl işleme ve desenlerin yer aldığı jeanler bu yaz çok popüler olacak!Özellikle herkesten farklı ve sıra dışı tarza sahip olmak isteyen genç kızlar bu akımın öncüleri.Yeri gelmişken bir de kombin önerisinde bulunayım;Apoletli,işlemeli kot montunuzla kombinleyeceğiniz darl kesim bermuda,serin ilkbahar ve yaz akşamlarında sizi gecenin ‘’trend kızı’’ yapabilir;)


Yerel Esintiler

Kızılderili ve Hint kültürünün simgesi olan şekiller ve desenler bu yılın kot modasında hayli yoğun kullanıldı...Mistik ve gizemli imajı vermek isteyen her kadının gardırobunda mutlaka yer alması gereken yerel desenli kotlar,tüm dikkatlerin size yoğunlaşmasını sağlayabilir.


Püsküllü ve Saçaklı Modeller

Kol ve paça bitişleri saçaklı ve püsküllü olan denimler ülkemizde çok ilgi görmese de dünya modasına yön veren önemli moda evlerinin 2017 için ısrarla vurguladığı tasarımlar...Dünya modasını takip eden,gerçekten trendy tarza sahip olmak isteyen kızlar sizi böyle alalım ;)


Yüksek Bel Kot Şortlar

Hepimizin malumu olduğu üzere,jean modasında düşük belin tahtını son 3 yıldır yüksek bel denimler ele geçirmiş durumda.2017 kot modasında hakimiyet bir adım daha ileri gidiyor,mini kot şortlar da yüksek bel oluyor!

2017 yazında rüküş damgası yemek istemiyorsanız düşük bel mini kot şort giymeyin derim güzeller;)


Beyaz Kot

Finali en popüler jean akımıyla yapalım...Mavi,Defacto ve Koton gibi yerli markaların da ısrarla vurguladığı beyaz Jean,bu yaz çok moda!

Bir önceki paragraf da açıkladığım gibi,beyaz jeande de trend denim yüksek bel...Yüksek bel dar kesim beyaz kotu kombinlemek için ideal seçenekleri vererek yazımı bitireyim;dar kesim keten gömlek,ince topuk rugan ayakkabı ve rugan el çantası.

Sevgiyle kalın güzeller!

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top