Kalem Etek Nasıl Kombinlenir?


Kalem Etek Neyle Giyilir?

1930’lardan beri kadın modasında istikrarlı bir yer edinen ve modası asla geçmeyen kalem etekler,çalışan kadınlar başta olmak üzere hemen-her kadının gardırobunda en az bir adet bulunur...Şıklığın ve zarifliğin simgesi olarak kabul edilen kalem etek,eğer doğru kombinlenmezse tam bir rüküşlük abidesine dönüşmenize de neden olabilir!

Bu yazımda kalem eteğin nelerle giyilebileceğini açıklayacağım;

Kalem etek modelleri neler ve kalem etek nasıl giyilir?

Peplum Ceket ve Kalem Etek Uyumu

1940’lı yıllarda yaşanan peplum elbise çılgınlığı,2000’li yıllaın kadın modasında etkisini ceket modellerinde hala devam ettirmekte...Beli kemerli peplum ceketler özellikle Cacharel ve Dior’un kült modelleri haline geldi diyebilirim!

Peplum ceket,kalem eteği kombinlemek için en ideal seçeneklerden birisidir.Çünkü,beli kavrayan kemer beliin ince görünmesini sağlarken,kalem eteğin kesimi kalçalarınızı ön plana çıkararak sevimli ve seksi bir görünüme kavuşmanızı sağlar.


Tül/Transparan Gömlek ve Kalem Etek

Özel bir gece veya davete giderken ne giyeceğinizi düşünüyorsanız, bu kombin tam size göre!Siyah ve koyu laci kalem eteğinizi şık bir şeffaf bluz ya da gömlekle kombinleyin.Asil ve seksi görünmenin en ekonomik ve en kolay yolu bu kombin dersem sanırım abartmış olmam!


Sokak Modası ve Kalem Etek

Kim demiş ‘’kalem etek sokak modasına uygun’’ değil diye??? Şık ve spor renklerin hakim olduğu tek renk bir kalem eteği bir t-shirtle kombinleyip etkileyici ve sıra dışı bir tarza pekala imza atabilirsiniz!

Bu noktada minicik bir uyarım olacak;Sokak modasında tercih edeceğiniz kalem etek deri ve spor detaylar içerirse(zımba,baskı v.d) rüküşlükten kaçınmış olursunuz ;)


Kalem Etek ve Crop Top Modeller

90’lı yılların efsanesi olan açık bel crop-top elbise ve t-shirtler,2016 -2017 modasında yine revaçta!Çoğu kadının mesafeli durduğu crop top,genç kız modasında daha popüler...Eğer ön yargılarınızdan kurtulup açık bel bir elbiseyi ergen gibi görünmeden kombinlemeyi düşünüyorsanız,işte size müthiş bir öneri;Crop topunuzu şık ve sade bir kalem etek ile kombinleyin!

Bu sayede hem yaşınıza uygun giyinmiş olursunuz,hem de çekici bir görünüme kavuşursunuz ;)

Sevgiyle kalın güzeller!

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top