Kumrallara hangi renkler yakışır?


Kumral ten rengine giden kıyafet ve renkler nelerdir?

Ülkemizdeki kadınların büyük kısmı, kumral ten rengine ve kahve &siyah tonlarda saç rengine sahiptir...O nedenle,kumralları tek kategori altında toplayıp giyim ve tarz önerilerinde bulunmak doğru olmaz.

Kumral ten ve saç tonlarına göre kıyafet ve renk seçimi önerilerim şu şekilde;

1- Açık kumral ten & açık saç rengine göre elbise ve renk seçimi nasıl olmalı?

Sarıya yakın ten rengi ve saçlara sahipseniz,kesinlikle kontrast (zıtlık) yaratacak koyu renk kıyafetler tercih etmenizi öneririm.Özellikle, ateş kırmızısı,patlıcan moru,siyah,şişe yeşili renklerde elbise,mont,kaban ve pantolonlar gardırobunuzda olmalı.


Şık ve masum görüntü elde etmek isteyenlere ise mavi,yeşil ve pembenin pastel tonları uygun.Özellikle şişe yeşili,okyanus mavisi,şeker pembesi favorilerim.


2- Açık ten rengi & Koyu saç rengine göre kıyafet ve renk seçimi

Saçlar koyu kahverengi veya siyah tonlarda ise trend görünmek için sadece kıyafet yeterli olmayacaktır.Çünkü,koyu renk saçları göze batmayacak şekilde makyaj,aksesuar ve takılarla kamufle etmeniz de gerekecek.

Bu grupta yer alan bir kadın veya genç kızsanız ilk önerim bordo tonları! Marsala veya gül kurusu gibi bordo esintili renkler de alternatif olarak düşünülebilir.Neden bu tonlar? 


Çünkü saçlarınızın açık tenle zıt uyumunu destekleyen ve yüz hatlarınızı gölge yapmadan ortaya çıkaran renkler bunlar...Dediğim gibi,kıyafete uygun küpe,kolye,çanta ve makyaj (özellikle ruj) çok asil ve trend görünmenizi sağlar.

Diğer renk önerilerim ise, pastel kahve,koyu kahve ve mürdüm rengi.


3- Buğday ten & koyu saç rengine göre kıyafet ve renk seçimi

En şanslı kumral grubu diyebilirim! Çünkü buğday ten görüntüde açıktır ama alt tonları koyudur ve her renge uyum sağlayan bukalemun gibidir :)

Yüz ve vücut hatlarına vurgu yapacak pastel renkler ilk önerim.Bu tür renkler koyu olan saç renginizle de uyum sağlayacaktır.Krem,bej,bebek mavisi ilk aklıma gelenler...


Yukarıda saydığım tüm gruplarda yer alan kumralların uzak durması gereken renk ise ;Beyaz! Beyaz renk (pantolon hariç) kumral ten rengini gölgeler ve bence kumrallara yakışmayan tek renktir.

Sevgiyle kalın güzeller! 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top