vücut şekline göre deri mont ve ceket seçimi


Vücut şekline göre deri mont ve kaban seçimi

Kadın modasında her zaman klasikler arasında yer alan deri montlar,sonbahar kış modasının ayrılmaz bir parçası.Ama gelin görün ki,bir sürü para verip alınan mont ve kabanlar üzerimizde hayal ettiğimiz gibi durmayabiliyor.Biz de,bir iki kez giydikten sonra,gardırobun derinliklerine gönderiveriyoruz J

Peki deri mont seçerken hangi hataları yapıyoruz?

İlk hata,kullanım amacına uygun olmayan mont alarak başlıyor!Arkadaşta görüp aldığınız mont veya kaban sizin günlük yaşam şartlarınıza ne kadar uygun?Mont seçiminde dikkat etmeniz gereken şeyler şunlar olmalı;Dışarıda geçirdiğiniz süre,bulunduğunuz yerin kış şartları,soğuğa vücudunuzun verdiği tepki(basenleriniz mi çok üşüyor,üst tarafınız mı?),derinin kalitesi.

Diyelim deri mont alırken bu şartları hesaba kattık...Her şey bitti mi? Tabi ki hayır!:) Geldik en önemli konuya.Yani,vücut şekline göre hangi kaban veya montu alacağımıza!

Vücut tipine göre deri mont ve deri ceket seçimi nasıl olmalı?

Elma vücut;Vücut şekliniz elma ise,saklamanız gereken bölge elbette göbek  ve basenler olacak J Basenleri kapatacak uzunlukta bir ceket veya mont ilk bakacağınız model olmalı.Vücudu sarmayan,basenleri kapatan ,büyük tokalı kemeri olan bir mont veya ceket,basenleri ve kalçayı kapatacağı gibi,kemer sayesinde göbeği de kamufle edecektir ;) Cep ve aksesuar detaylar bel hizasında olmamalı,göğüs kısmında yer almalıdır.Armut vücut;Bel  ince,basenler geniş,oldukça da dikkat çekiyor Ne yapmalı,nasıl bir deri mont almalı?Armut tipi bir vücut şekliniz varsa,kalça ve basenleri gölgeleyecek kesimleri tercih etmek ilk önceliğiniz olmalı!Omuzlar basenden daha küçük olduğu için,omuzları ön plan çıkaracak vatkalı modeller tercih edilmeli,belde biten ceketlerden uzak durulmalıdır.Omuz ve göğüs vurgusunu daha da güçlendirmek için,vatkaya ek olarak,göğüs cebi,büyük yaka,büyük  düğme detaylarına dikkat edilmelidir.


Kum saati vücut;İncecik bel,basenler ve omuzlar aynı büyüklükte...Deri ceket için en ideal vücut şekli.Fazla söze gerek yok benceElma vücut tipi olan kadınlar uzun kesim montlardan uzak durmalı,abartılı aksesuarları olmayan  slimfit kesimleri tercih etmeli.Slim fit trençkot kum saati vücut tipine yakışan bir diğer model.


Dikdörtgen vücut;Bel basen ve omuzların eşit büyüklükte olduğu dikdörtgen vücut şekline sahip kadınların mont ve kaban alırken ilk dikkat etmeleri gereken konu dişiliği ön plana çıkaran modelleri seçmek olmalı!Bel bölgesi dar,basen bitişli trençkotlar en uygun kesimler.Bunun yanında,bele vurgu yapan kemeri ve göğüsleri ön plana çıkaran aksesuarı olan deri ceketlerde,armut vücut tipi için iyi bir seçimdir.

Vücut şeklinizi öğrenmek istiyorsanız,şu yazıyı okuyun! Vücut şekline göre kıyafet seçimi http://guzelimguzel.com/Detay/Moda-/vucut-sekline-gore-kiyafet-secimi/144

Sevgiyle kalın güzeller! :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top