Burçlara Göre Koronavirüs


Burçların Covid-19 Tepkileri 

Koronavirüs'ün dünyayı ele geçirmesiyle beraber insanlar evlerine kapanarak kendilerini karantinaya aldılar. Her ne kadar kötü bir süreçten geçiyor olsak da, belki biraz yüzünüzü güldürür diye düşünerek burçların karantina hallerini yazmak istedik. Keyifli okumalar!

Koç burcu

Virüsün yavaş yavaş dünyayı sarması belki de en çok koçları sinirlendirdi. Yerlerinde durmaktan hoşlanmayan koçlar, karantinada yapılabilecek aktivite azlığından dolayı sağa sola ani parlamalar yapıp sonrasında pişman olabilirler. Kendilerine evde spor yapmalarını ve enerjilerini atmalarını tavsiye ediyoruz. Şu günlerde kimsenin kalbini kırmaya değmez!

Boğa burcu

Bu durumdan en çok faydalanan burç boğadır desek yanılmayız. Değişiklikleri ve risk almayı sevmeyen boğalar, evlerinde uzun süreler otursalar bile onlar için sorun değildir. Yeter ki güzel yemekler olsun. ‘’Bugün tatlı şarabımı yudumlarken salonda oturayım, yarın odama geçip pastaları hüpleteyim, bakalım buzdolabında ne kalmış?’’ demekten günü nasıl bitirdiklerini anlamayan boğalara tavsiyemiz; karantina elbet bitecek; yaz geliyor, her gidişin bir dönüşü vardır unutmayın sevgili boğalar.


İkizler burcu

Evde kalmaktan neredeyse hiç hoşlanmayan bir diğer burcumuz da ikizler burcu. Ama kendisiyle sıkılmak ne mümkün! Kendilerinin bitmek bilmeyen ilgi alanları, akşama kadar sohbet edeceği arkadaşları varken karantinayı hatırlamayabilirler. Ancak arkadaşlarla plan yapmak istediklerinde karantina durumunu hatırlayıp irili ufaklı şoklar yaşayıp ani duygu durumu değişimi gösterebilirler. Neyse ki bu durum da ikizler için oldukça geçicidir. Hemen her şeye uyum sağlayabilen yapıda oldukları için karantinanın en şanslı burçlarından olduklarını söyleyebiliriz.


Yengeç burcu

Yengeç burcunun doğal ruh hali, kendisine demir kalkanlar örmüş bir çeşit karantina hali olduğu için bu duruma yabancılık çekmeyecek bir diğer burç olduğunu söyleyebiliriz. Her yerde kendi kabuğuna çekilmeyi pek seven yengeçler karantinada bol bol sevdikleri ile vakit geçirip eskileri anacaklardır. Kendi güvenli limanları olan evlerinde mis gibi yemekler pişirecek, konu komşuya ve sokaktaki hayvanlara dağıtarak onları besleyecektir.


Aslan burcu

Sevgili aslanlar, ışıkları sönmüş ve yeterince parlamıyor gibi hissedebilirler. Şıkır şıkır kıyafetleri giyip güzel mekanlarda boy gösteremedikleri için onlara şu aralar hayat pek tatsız geliyor sanki. Aman depresyona girmeyiniz sevgili aslanlar. Kendinizin değerini en iyi siz bilirsiniz. Birkaç fotoğraf çekip instagrama koymak belki ruh halinizi düzeltir. Ya da sevgilinize güzel bir akşam yemeği hazırlayın, mum ışığında beraber yemek yiyin havanız değişsin.


Başak burcu

Sevgili başaklar, şimdi sakin olun ve o dezenfektanı yerine bırakın. Ne kadar evhamlı olduğunuzu bilmeyen yok. Her an kaygı ve stres halindesiniz ama en çok da kendinize yazık ediyorsunuz. Emin olun banyo pırıl pırıl, perdelerde ise virüs yok. Olsa bile  virüs sizinle  nasıl baş edebilir ki? Belki de bu dönemde her eve bir başak burcu lazımdır ancak her şeyin fazlası zarar unutmayın.


Terazi burcu

Sevgili teraziler hayatın her alanını güzelleştirmeyi sevdikleri için karantinada evdeki her eşya bir bir gözlerine batabilir ve bütün günlerini online alışveriş sitelerinde geçirebilirler. Bu esnada tatlıya düşkün bünyelerinin de gazlaması ile ‘’bir parça çikolatadan ne olacak canım’’ diyerek bütün bir nutella kavanozunu bitirebilirler. Kendilerine biraz daha birikim yapmalarını ve tatlıyı azaltmalarını öneriyoruz.


Akrep burcu

Kendi iç dünyasına çekilmeyi en çok seven burçlardan birisi de akreptir ve karantinada pek yabancılık hissetmeyeceklerdir. Ancak kendisinin tutkuyla yaptığı kimi şeyler yarım kaldığı için sinirden kendisini yiyebilir. Evde  Bir taraftan da kimin kimle ne yaptığını stalklama konusunda üstün başarı gösterebilirler.  Kendilerine evlerinde çeşitli hobilerle ilgilenerek odaklarını dağıtmalarını tavsiye ediyoruz.


Yay burcu

Karantinada evde kalmakta en çok zorlanan bir diğer burç da yay burcu. Kendisi en sıkıldığı zamanlarda şehir değiştiremese bile mahalle değiştirerek hava alan, kendi özünü bulan bir burç olduğu için karantina kendilerini depresyona sokabilir. Sevgili yaylara şimdilik evlerinden Google earth aracılığı ile dünyayı gezmeye devam etmelerini tavsiye ediyoruz malum nedenlerden dolayı.


Oğlak burcu

Karantina ile disiplinli bir şekilde mücadele eden oğlakların azmini kutluyoruz ancak kendileri iş hayatları sekteye uğradığı için pek bir mutsuz. Gelmesi gereken paralar gelmiyor, her şey yarım kalıyor diye düşüne düşüne içine atmış olabilirler. Üzülmeyin sevgili oğlaklar sağlık olsun gerisi gelir.


Kova burcu

Sevgili kovalar karantina sizin ruhunuzu bunalttı. Hava almak için daha ne kadar pencereye, balkona çıkacağım diye düşünüyor olabilirsiniz. Kaç tane priz tamir ettiniz kim bilir. Aman kendinizi koy vermeyin, insanlıktan umudunu kesecek en son kişiler sizlersiniz.


Balık burcu

Hayalleri ile kendi kendine yetebilen sevgili balıkların bile ruhu daraldı. Karantinada kendilerini en çok yalnız hisseden sevgili balıklar kendilerini bol dram yüklü aşk dizilerine verdiler. Kendilerine acı çektirmenin her gün  çeşit çeşit yolunu bulabilen balıkların bir an önce silkelenip kendisine gelmesi gerek. Bu hayat – ve de karantina- öyle geçmez.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top