Burçlardan Nasıl Bir Anne Olur?


Çocuk Yetiştirmede En İyi Burç Hangisi?

Her burcun kendine has karakteristik özellikleri vardır ancak bütün bu özellikler doğum haritalarına göre değişkenlik göstermektedir. Annelik söz konusu olduğunda ilk olarak kişinin ay burcuna ve gezegenlerin aya olan açılara bakmak gerekmektedir. Yazımızı okurken eğer biliyorsanız ay burcunuzu okumayı ihmal etmeyin. Keyifli okumalar dilerim.

Koç burcu nasıl bir anne olur?

Hiç büyümeyen ve içinde hep çocuk kalan koç burçları çocukları ile en çok anlaşan burçlar arasındadır. İyi bir lider ve yönlendiricidir. Çocuğunun hareket etmesinden, çeşitli spor dalları ile ilgilenmesinden hoşlanır çünkü kendisi de bir ateş grubu olduğu için pek yerinde duramaz. Zaman zaman kendi dediği olsun istediği için çocuğun ergenlik yıllarında sürtüşmeler yaşanabilir. Ancak tüm bunlara rağmen o, enerjik ve pozitif bir anne olur ve hatta çocuklarının arkadaşları arasında çok sevilir.


Boğa burcu nasıl bir anne olur?

Boğa burçları en evcimen burçlardandır. Sakindir ve çocuğuna çok zor kızar. Kendisine yalan söylenmemesini ister. Çocuğunu çok iyi besler. Evde huzur ortamı istediği için tartışma, gürültü pek az yaşanır. Bazen dediğim dedik tavırları ve sabit fikirli oluşu nedeniyle yeniliklere açık olamayabilir ve bu nedenle çocuğun ilerleyen yaşlarında anlaşmazlıklar yaşanabilir. Ama ne olursa olsun mükemmel bir anne olur.

İkizler burcu nasıl bir anne olur?

İletişim yönü kuvvetli olan ikizler burçları çocukları ile sürekli olarak ve her konuda iletişim halinde olmaktan hoşlanır. Çocukların ilgisini çekecek konular bularak onları öğrenmeye ve düşünmeye sevk eder. Bu bir bakıma iyidir çünkü çocukları ile arkadaş gibi olur. Ancak bir süre sonra çocukları büyüdüğü zaman onlarla sürekli iletişim halinde olmak istediği için çocuklarını sıkabilir. Yine de hemen duruma adapte olarak onları sıkmadan geçinmenin yollarını bulur. Çocuklarının arkadaşları onun hoş sohbeti için ikizler annelerini bol bol ziyaret ederler.

Yengeç burcu nasıl bir anne olur?

Astrolojide ay burcu yengeç ile özdeşleştirilmiştir. Annelik etmek, korumak, merhamet etmek yengeç burcunun karakteristik özellikleri arasındadır. Yengeçler doğal olarak annelik duyguları ile donatılarak dünyaya gelmiş olurlar. Bu nedenle çocuklarına aşırı düşkünlük, onları her şeyden korumak, sahiplenmek gibi özellikler onlarda ön plana çıkar. Aşırı sahiplenme ve korumacı eğilimleri nedeniyle zaman zaman çocukların özgürlüklerine karışabilirler. Çocukların her şeyi ile ilgilendikleri için çocuklar annesiz bir şey yapamaz hale gelebilir ve hayatla baş etmeyi çok zor öğrenebilirler. Bu nedenle eğer çocuklarını biraz daha özgür bırakmayı öğrenebilirse mükemmel birer anne olurlar 


Aslan burcu nasıl bir anne olur?

Gösteriş seven aslan burçları çocuklarının da yıldız gibi parlamasını ister. Onlarla övünmek, gurur duymak, her yerde onun başarılarından bahsetmek isterler. Gerçekten de çok başarılı bir anne olurlar. Herkese verecek sevgileri, kocaman yürekleri vardır. Çocukları için her şeyini ortaya koyar. Çocukları ondan nerede ne şekilde davranması gerektiğini öğrenirler. Dominant bir anne olurlar ve genel olarak kendisinin sözünün geçmesini isterler. Annenin çocuktan çok şey beklemesi nedeniyle kimi çocuklar bazen annesinin istediği kadar mükemmel olamadığını düşünerek özgüven eksikliği yaşayabilirler. Eğer çocuğunu olduğu gibi kabul ettiğini ona hissettirebilirse hiçbir sorunu kalmayacak ve çocukları ona tapacaktır. 

Başak burcu nasıl bir anne olur?

Temiz, titiz ve düzenli bir anne desek sanırım kimseyi yanıltmamış oluruz. Bu temizlik ve titizlik davranış konusunda da baskındır. Kendisi görgü kurallarına, insanlara ve çevresine saygı duyup titiz davrandığı için çocuklar mükemmel bir rol modelle büyüyeceklerdir. Aynı zamanda evde iş bölümü yapılacak; herkes sorumluluklarına göre davranmayı bilecektir. Çünkü o herkesin aklına nasıl eserse o şekilde evde hareket etmesinden pek hoşlanmayabilir. Eğer çocuğa baskı yapmadan neyi neden istediğini anlatabilirse çocukları ondan çok şey öğrenerek büyürler. Ergenlik zamanları annenin çeşitli takıntıları yüzünden sorunlu geçse de, o sadece çocuklarına her şeyin en iyisini vermek ve onların örnek birer evlat olarak yetişmesini arzulamaktadır ve bunu da çok iyi başarmaktadır. 

Terazi burcu nasıl bir anne olur?

Terazi burçları hava grubundan oldukları için iletişim yine onlar için önemli olacaktır. Çocukları ile arkadaş gibi sohbet etmek, onunla gezmeye gitmek, alışveriş yapmak hoşuna gider. Yalnız kalmaktan hoşlanmayan terazi burçları çocukları ile çok yakın bir arkadaş olur. Çocuğunun özel hayatını ve hatta çocuklarının arkadaşlarının özel hayatını merak eder. Çocuklarla anlaştığı ve onları çok sıkmadığı için özellikle kız çocuğu olmuşsa tüm kızlar ona rahatlıkla kendi hayatlarından bahsederek ondan ilişkiler adına tavsiyeler alırlar. Venüsün yönetiminde olan teraziler için aşk son derece önemlidir. Aşık olmadığı bir adamla evlenmez. Evde huzur ve uyum hakim olduğu için çocukları da huzurlu ve uyumlu insanlar olurlar. Zaman zaman ruh hali değişerek normalde hiç kızmayacağı bir şeye ani tepkiler verebilir. Kendine aslında neye kızdığını açıklaması ve başka şeylere kızmışsa bunu çocuktan çıkarmaması gerektiğini sürekli hatırlatmalıdır. 


Akrep burcu nasıl bir anne olur?

Su grubundan olan akrepler çok iyi anne olurlar. Özellikle çocuklarının hislerini çok iyi anlar, onları gözlemler ve hatta hangi alanlarda yetenekleri olduğunu keşfederek onları yönlendirirler. Hassas yapıları ve güçlü sezgileri nedeniyle çocuklarının duygusal zamanlarında onlara nasıl davranması gerektiğini bilirler. Zaman zaman çocukları onun sözünü dinlemediğinde cezalandırma (küsme, konuşmama vb.) eğiliminde olabilirler. Bunu yapmak yerine duygularını açıkça ifade ederse çocukları suçluluk psikolojisine girmeden yanlışını öğrenebilir ve bir daha tekrar etmez. Korumacı, sahiplenici ve çocuklarının kılına zarar gelmesi halinde dünyayı herkese dar edebilecek güçte bir anne olur. 

Yay burcu nasıl bir anne olur?

Yay burçları Jüpiter yönetimindedir. Her zaman kendini geliştirmeye açık, sürekli farklı şeyler öğrenmek isteyen, farklı yerleri görmek isteyen bir anne olur. Bu nedenle çocuğu henüz bebekken onu alp dağlarına sırtında taşıyarak çıkarabilir. Bu onun için son derece doğaldır. Çocuk da zaten böyle bir rol modelle büyüdüğü için sosyal, meraklı, kaşif ruhlu olur. Ancak çocuk kendini hiçbir zaman yuvaya ait hissetmeyebilir. Özgür ruhlu annenin ona zaman zaman yuvasının yolunu öğreterek gerçek sevginin aslında ne Alplerin zirvesinde, ne de okyanusun dibinde olmadığını; gerçek sevginin kendini ait hissettiğin yerde olduğu hissini vermesi gerekmektedir. Bütün bunların haricinde tüm anneleri kıskandıracak bir sosyal hayatı ve enerjisi vardır.

Oğlak burcu nasıl bir anne olur?

Oğlak burçları sessiz, kararlı, çalışkan burçlardır. Tek başına bütün bir ailenin yükünü sırtlanabilir. Son derece dayanıklı, zeki, kuvvetlidir. Bir erkeğe ihtiyacı dahi yokmuş gibi davranabilir ve işin aslını sorarsanız yoktur da! O kendi kendine her zaman yeter. Hal böyle olunca çocuklar da ondan çok şey öğrenir. Öncelikle geleneklerini, saygıyı ve yaşam mücadelesini -yaşam koşulları ne kadar iyi olursa olsun- mutlaka anneleri tarafından öğrenirler. Hayata güçlü başlarlar, hırslı olurlar. Çocuğun hayatta başarılı olabilmesi, kendini idame ettirebilmesi için mükemmel bir öğretici olurlar. Tüm bunların yanı sıra kimi zaman fazla eleştirel ve duygusal anlamda mesafeli olabilirler. Çocuklar kendini ona sürekli kanıtlamak zorunda hissedebilir. Eğer onlara sevgilerini gösterme konusunda biraz daha cömert olabilirse mükemmel bir anne olurlar. 


Kova burcu nasıl bir anne olur?

Uranüs yönetiminde olan kova burçları marjinal bir annedir. Çocuğunu o fark etmeden yönlendirmeyi çok iyi bilir. Çünkü kendisinin de en hoşlanmadığı şey, emir almaktır! Bu nedenle çocuklarını özgür bırakıyor gibi görünerek -ki bazen gerçekten inanılmayacak kadar rahat davranabilir- onları yönlendirebilir. Hal böyle olunca çocuk üstünde hiçbir zaman baskı hissetmez. Duygusal yaklaşımlardan ziyade konulara mantıklı yaklaşır. Çocuğuna yetişkin bir birey gibi davranır. Bu nedenle çocuk erken yaşta bir yetişkin gibi düşünecektir. Duygusal anlamda mesafeli olması nedeniyle çocuk bazen sevilmediği duygusuna kapılabilir. Eğer sevgisini biraz daha göstermeyi başarırsa harika bir anne olacaktır.

Balık burcu nasıl bir anne olur?

Neptün yönetiminde olan balık burçları hayal dünyalarının geniş olması ile bilinirler. Çocuklarına oldukça düşkün olan balık burcu anneleri çocuklarının hayal dünyalarına istemeden de olsa çok katkı sağlarlar. Onları uyuturken türlü masallar anlatırlar, bazen masallara kendisi bile inanabilir; masalın sonunu değiştirebilir ve bir anda çocuklarını büyülü bir dünyaya çekebilirler. Onlar çocuklara her zaman ilham olurlar. Çocuklarına kıyamadığı için kızamazlar. Bu, zaman zaman evde çocukları tarafından dinlenmemesine yol açabilir. Çocuklarının iyiliği için onlara kızması gerektiğini ve kimi noktalarda durması gereken yerleri onlara söyleyerek uyarıda bulunması gerektiğini kendilerine hatırlatırlarsa suçluluk çekmemiş olurlar. Sevecen, eğlenceli bir annedir.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top