Burçların karanlık ve gizemli yönleri


Burçların kötü yönleri

Bu yazımızda, burçların ‘’aşırı, takıntılı, sinir bozucu ve karanlık’’ yanlarından bahsedeceğiz.Biraz da, hangi burcun hangi psikiyatrik hastalıklara yatkın olduğunu (uzman olmasak da) astrolojik verilerle açıklamaya çalışacağız..Yani, burçların olumsuz ve ''gıcık'' yönleri...Gelin anlaşalım; alınmak yok!  

Keyifli okumalar;)

Koç burcu;  Girişken, atak, çocuksu, sevimli koçlar… İlgilenilmezse ölecek hastalığına yakalanmış gibidir adeta. İstediği şey anında olmalıdır, kimsenin dediğini dinlemez, burnunun dikine gider. Haritada marsın aşırı baskın olduğu durumlarda da benzer etkiler gözlemlenir.  Marsyen kişilerin/koçların tatlılıklarının arkasında ‘’bencil koca bebek’’ yatmaktadır. Bu özellikleri ile narsistik kişiliğe yatkın oldukları söylenebilir. Hey koçlar, dünya sizin çevrenizde dönmüyor! :)


Boğa burcu; Sakin, uysal, insana huzur veren boğa burçları… Evet sizinle hayat çok güzel çünkü yaşamayı çok iyi biliyorsunuz. Peki gelelim madalyonun diğer yüzüne, aşırı maddiyatçı ve sahiplenici tarafınızı kimlerle tanıştırdınız? Durun anlatayım. Venüs'ün temsil ettiği boğalar aşk, yeme-içme, maddi servet, olan her şeyi korumak gibi alanlarda bazen ileri gitmektedir. Yemeye, tembelliğe, servete olan düşkünlük onları manevi alandan uzaklaştırır. Böylece boğalar keyfine düşkün, her şeyi (insanları bile) kendi eşyası gibi gören birine dönüşmeye başlar. Sahip olduklarını korumak adına ise ciddi efor sarf ederler. Hatta uç boyutlarda,haritada baskın boğa burçları olmasından dolayı bu kişiler ‘’borderline-sınırda kişilik’’ özellikleri sergileyebilirler. Kimse sizi bırakıp gitmeyecek, banka hesabınız pek sağlam maşallah ve ayrıca o tatlılar kaç kalori biliyor musun?

İkizler burcu; ‘’Eee hep senden bahsettik biraz da benden bahsetsek?’’ dediğiniz anda sohbetinizin 3.dakikasında ikizlerin bir işi çıkmış ve çoktan gitmiştir. Sıkılır, duramaz, ya kendi konuşacak ya da ortam değiştirecek. Dikkatini bir noktada toplaması oldukça zordur. Evet, çoğunuz insanlarla bol diyalog kurduğunuz işlerde çalışıyorsunuz, çoğunuz kendinizi dinletiyorsunuz. Bir yerde uzun süre kalamıyorsunuz. Kişinin haritasında Merkür ve ikizlerin baskın olduğu zaman, kişide ‘’dikkat bozukluğu ve hiperaktivite’’ eğilimleri görünebilir. Sana diyorum sevgili ikizler, şimdi elindeki laptopu, diğer elindeki telefonu, önündeki defteri, kafandaki her şeyi sakince bir kenara bırak ve nefes al. 

Yengeç burcu; Anaç, duygusal, empatik… Ne kadar tatlı ! :) Geçen düğünde o beğendiğin kişi sana bakmadı diye çok şiddetli baş ağrısı tutan, herkesi başında toplayan tatlı insan... Alıngan, kırılgan, dramatik şirin yengeç... Evet sen! Haritada yengeç veya ayın aşırı vurgusu sonucunda bu kişiler zaman zaman ‘’histerik’’ özellikler sergileyebilirler. Duyguları yüzeysel olabilir. Sürekli duygusal tepkiler vererek ilgilenilmek isterler. Sevmek ve sevilmek o kadar önemlidir ki yalnız kalmaya tahammül bile edemezler. Sürekli küsersen, bir süre sonra kimse ciddiye almaz, demedi deme! ;)


Aslan burcu; O bir yıldız, o bir efsane, insanların kalbine taht kurmuş güzel insan :)  Sen bunları duymaya zaten alışıksın. Fakat şimdi bahsedeceklerim seni üzmesin, baştan anlaşalım!Aslan burcu haritada 5. Evi yani ‘’eğlence, kumar, sahne, risk’’ alanlarını yönetir. Hal böyle olunca aslan burçlarının ilgi çekmek konusunda üstlerinde yoktur. Girdiği her yerde beğenilmek için çeşitli yollara başvurur, sanat ve sahne de bu yollardan biridir. Bütün aslanlar sahneye çıkamadığına göre, bu sahneyi kendi içlerinde yaratır ve çevrelerine oynarlar. Böylece insanların beğenisini ve onayını kazanırlar. Aslında onay beklemeye ve beğenilmeye aşırı odaklı olmak, belki de o yüce aslanın egosunun ne kadar zayıf olduğunu gösterir? Kim bilir…


Başak burcu; Bu kadar rahat, bu kadar tembel, bu kadar savurgan başka bir burç daha yok… Diyeceğimi sanmıyordunuz herhalde. Ne rahattır, ne tembeldir, ne savurgandır ne de bunlara tahammülü vardır! Haritada başağın sert vurgulandığı noktalar obsesyona(takıntı) dönüşebilir ve bu kişiler başta kendilerine olmak üzere tüm sevdiklerine, tüm çevrelerine hayatı dar edebilirler. Çünkü kimse onlar kadar mükemmel, onlar kadar düzenli, dakik, planlı, çalışkan değildir. Bu kadar yıpratmaya gerek yok, sahi dünyada mükemmel olan ne ki?

Terazi burcu; İkili ilişkilere son derece değer veren bu güzel insanları sırf yalnız kalmama pahasına hayatlarına aldıkları kişiler hep üzer. Hep aşk acısı çekerler, hep terk edilirler, hep o kişi ona yeterince değer vermiyordur. Eğer kendisi sürekli ‘’en iyiyi’’ ararlarsa sonsuza kadar üzülmeye devam edecekler. Ayrıca kimseye ‘’hayır’’ diyememesi nedeniyle hiç sevmediği halde sırf karşısındaki kırılmasın diye beraber dikiş kursuna gitmek? Kişinin haritasında fazla vurgulanan terazi burcu harita sahibinin ‘’bağımlı kişilik’’ özellikleri sergilemesine neden olabilir. Bu noktada kendi isteklerini göz ardı ederek yaşamaya başlar. Yüzeysel ve gereksiz bir samimiyet geliştirebilir. Klasik bir cümle olacak ama başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin ;)

Akrep burcu; Hiç kimsenin göremediği ayrıntıları gören, hisseden, bilen akrep burçları… Beyninizin içindeki senaryoları bir senariste anlatmalısınız! Ciddiyim, bu alanda şansınız açık. Özellikle psikolojik gerilim dalında altın küre garanti. Haritada yoğun akrep-plüto etkisi altında olan kişilerde ‘’paranoid kişilik’’ özellikleri görülebilir. Zira her daim şüphe içerisinde olan akreplerin kıskançlıkları, bitmek bilmeyen kuruntuları onları paranoyak yapmıştır. Evet kimi zaman hisleriniz doğru çıkar ona ne şüphe (!) Kesinlikle haklısınız komşunuz gizli bir ajan olabilir, her gün gittiğiniz marketin kasiyerin sizinle ilgili değişik planları olabilir… Öyle bir devir ki, kime güveneceğini şaşırıyor insan tabi. Şaka bir yana, kimsenin sizi takip ettiği yok, eşiniz de sizi aldatmıyor :)


Yay burcu; Hindistan tepelerinde gezmek, ruhen yükselmek, gerçeği bulmak, hayatın anlamı… Peki ya evin hali? Her yer toz olmuş, faturalar birikmiş, bulaşık almış başını gitmiş. Karşınıza geçmiş size hayatın anlamını bulmak isteyen, felsefi sohbetlerin adamı olan yay burcunun karanlık yüzüne merhaba deyin! O sorumluluk sevmez, sadece gitmek, gezmek, görmek ister. İyi bir kalbi ama patavatsız bir dili vardır. Hayatın sadece olumlu ve eğlenceli yönlerini görmeyi seçtiği için yüzeysel olabilir. Biraz sakin olmakta fayda var. İşe bulaşıklarla başlayabilirsin!

Oğlak burcu; Çalışkan, mükemmeliyetçi, güvenilir, tutumlu… Ya da işkolik, takıntılı, cimri mi deseydim. Siz kendinizi biliyorsunuz. Oğlak burçları genelde zor insanlardır. Haritada oğlak ve Satürn'ün aşırı vurgusu olan kişi hiçbir şeyi beğenmez, hayattan zevk almaz, ciddi ve mutsuz olur. Ayrıca işine bağımlı, kimsenin yaptığı işi yeterli bulmayan kafadan kırık yöneticilerde de oğlak veya satürn odukça baskındır. Genel olarak olgun ve ciddi oluşu, aptal  durumuna düşmemek ve kimsenin ona gülmemesi için uydurduğu bir kılıftır. Sorumluluk ve hayatı o kadar ciddiye alır ki eğlenmeye vakit bulamaz. Bu gece arkadaşlarınla dışarda kafa dağıtmaya ne dersin?


Kova burcu; ‘’Çok farklısın, ne kadar değişiksin, aaa çok ilginç’’ cümleleri sizin egonuzu okşuyor değil mi? ‘’Burçlar da neymiş yaa’’deyip gizli gizli bu yazıyı okuduğunuzu da biliyorum :)  Genelde çevresinde ‘marjinal’ olarak adlandırılırlar.  Yapacaklar listesinin en başında dünyayı kurtarmak vardır. Haritada Uranüs veya kovanın aşırı vurgusu olduğunda bu kişiler gayet ukala ve antipatik olabilirler. Dünyadaki misyonunun çok mühim olduğunu ve kimsenin onu anlamadığını düşünüp yalnızlık hissedebilir. Dünyevi işlere ayak uydurmakta ne kadar güçlük çektiğinden bahsedip kendi egosunu besleyebilir. Dünyayı kurtarmayı yarına bırakıp, bugün tıpkı herkesin yaptığı gibi sıradan bir şey yapmaya ne dersin? 

Balık burcu; Gözlerini kapatınca hemen denizin kenarındaki o minik sandalına koşuyorsun, kimsenin seni rahatsız etmediği o huzur dolu ufak evinde ne kadar da mutlusun… O şirin sahil kasabasındaki komşun, seni her gün ziyarete geliyor, hatta gözlerini açıp gerçek hayata döndüğünde bile o komşunla… Bir dakika, bu biraz abartı oldu. Haritada aşırı vurgusu olan Neptün-balık işte tam da bu karmaşayı doğurarak kişinin gerçeklik algısının bozulmasına neden olabilir. Uç boyutta ‘şizofreni’ye varabilir. Ayrıca teslimiyet, maneviyat balık burcunun hayatında çok önemlidir. Maddi değerler hiç umurunda değildir. Huzuru olsun, hayal kursun, insanlar için sürekli fedakarlık yapsın ister. Geçen düşlediğin şeye hiç de uzak değilsin, sadece ayakların yere bassın ve gayret göster! 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top